×

Bozbey'den Bursaspor açıklaması!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, basın toplantısında Bursaspor ve stadyumla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bozbey'den Bursaspor açıklaması!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, aylık genel değerlendirme toplantısında şu ifadeleri kullandı:

“Yıllardır söylerim; Bursa’da doğan ya da doyan herkesin Bursaspor’a sahip çıkması lazım. Çünkü Bursaspor, Bursa’nın marka değeridir. Marka değerine sahip çıkmalıydık. Ama artık sahip çıkmak zorundayız. Başkanı ve yönetim kurulunu kutluyorum. Çok güzel yapılan işler var. Yeni Divan başkanını kutluyorum. Bütünleşen bir Bursa kenti Bursaspor’un başarısını tetikleyecektir. Önümüzdeki dönem bu ligde olmamıza rağmen en az 15-20 bin seyirciye oynayacağız.”

Başkan Bozbey, Türkiye ve İtalya’nın ortaklaşa düzenleyeceği EURO 2032’de Bursa’nın ev sahibi şehirlerden biri olup olmayacağı yönündeki soruya şu cevabı verdi:

“Bu önemli bir konu. Kentimizin tanıtımı açısından hem de turizm potansiyeli açısından son derece önemli. Arzumuz isteğimiz, ayaklardan bir tanesi Bursa olsun. Şu an itibariyle stadyum buna cevap vermiyor. Stadyum maalesef UEFA standartlarında değil. Yani yapılması gerekenler var. Hala eksikler var. Tamamlanmamış bölümler var. Öncelikle stadın bir an önce tamamlanması lazım. Onunla birlikte hem milletvekilleri hem bu konuyla ilgili oluşum sağlanabilir. Birliktelik sağlanabilir. Bursa’ya alınabilir diye düşünüyorum. Bursa’ya alınması gerekir. Bursa için öncülük yaparız.”