×

Yayındayız…

Ogaste.com yazarı Cennet Cankılıç ilk yazısında Bursa'nın yeni internet sitesinin detaylarını ve yaşadığı heyecanı kaleme aldı.

Yayındayız…

Şairin biri derki;

“Ey sevgili bu kaçıncı ayrılık, bu kaçıncı buluşma

Sayamadım.

Varlığın da yaktı, yokluğun da yaktı

Doyamadım.”

Bizim ki de öyle oldu. 

Ben de artık saymayı bıraktım.

Daha bir buçuk ay önce çalıştığım enbursa.com haber sitesinden veda ederken;

“Meslek hayatımda pek çok ayrılıklarım oldu. Emekçi olduğumuz için her biri bitişle beraber yeni

başlangıçları getirdi. Bu bir ayrılık ama bu bir veda değil. Önümüzdeki süreçte yeni yayın mecralarında buluşmak dileğiyle”

Demiştim, siz okurlarıma, dostlarıma…

İşte şimdi o yeni yayın mecrasında yine birlikteyiz…

Bugün, küçük Bab-ı Ali olarak bilinen Bursa’nın medyasına en son katılan dijital haber sitesinden sizlere “merhaba” diyorum.

Ogaste.com’dan…

…..                …..              …..

Herkes iş adamı olabilir, holding sahibi olabilir. İyi bir siyasetçi de olabilir, ama işinde her iyi olan medya patronu olamaz.

Medyaya yatırımcı olmak, sorumluluk ister, yürek ister, ufuk ister.

Ogaste.com’un yatırımcısı ve bu projenin başından itibaren perde arkasında kalmayı tercih eden Emrah Kılıç’ı hem bu konuda hem de Bursa’nın sesi, kulağı ve gözü olacak, özgün ve ilkeli yayın yapacak yeni bir gazete kazandırdığı için tebrik ediyorum.

Her yeni başlangıç umuttur, heyecandır.

Biz de ogaste.com patronu, yöneticileri ve çalışanları olarak bu heyecanı, bu umudu yaşıyoruz.

Son bir aydır sitemizi dijital ortamda görünür kılmak, siz değerli okurlara en iyi, en özgün tasarımlı, en teknolojik alt yapı yazılımlı bir  haber sitesi sunabilmek için verdiğimiz onca hummalı çalışmalarımız, onca bilgisayar başında sabahlamalarımız, haber ve teknik ekibimizle yaptığımız onlarca toplantılarımız, gel-gitlerimiz, araştırmalarımız, yap-bozlarımız, kaygılarımız, endişelerimiz, tartışmalarımız bugün itibariyle yerini büyük bir sevince, tarifsiz bir gurura bıraktı.

Ogaste.com’la Bursamız yeni bir medyaya kavuştu.

Bu gazete, siyasetten, ekonomiye, spordan Bursaspor’a, kadın ve yaşamdan magazine kadar pek çok alanda kentimizin adeta sesi, kulağı ve gözü olacak. Bursa’dan doğan bir gazeteyiz ama ülkemizden  ve dünyadan da en son haber ve olayları sayfalarımızda bulabileceksiniz.

İnternet siteleri yerel gazeteler gibi bölge ile sınırlı değil, globaldir. Kısa zamanda dünyanın dört bir tarafından da okuyucu kitlesine sahip olacağımıza şüphem yok!

 Net olarak belirtmeliyim ki;

“Tarafsız habercilik, taraflı yorum” ana ilkesindeki yayıncılığımızı bozacak tek unsur “ülkemizin birlik ve bütünlüğü, toplumumuzun değerleri ile kişi hak ve hürriyetine bağlı”lığı içeren kırmızı çizgimiz olacaktır. 

Gazetemiz basın ahlak ilkelerine uyumlu bir habercilik anlayışı içinde yayın yapacaktır.

…..         …..

Yazıyla tanışan ilkel toplumlardan itibaren bilgi her zaman en büyük güç olmuştur. Günümüzde ise, baş döndürücü teknolojik gelişmede bilgiye ulaşmak hem kolay hem de bir o kadar zordur. Sosyal medyaların bireysel gazetelere dönüştürülmek istendiği, her hesaplardan topluma ayarlar verilmeye çalışıldığı ortamda bilgi kirliliği ile mücadelenin tek adresi gerçek gazeteciler ile onların çalıştığı gerçek medya kuruluşlarıdır.

İşte Ogaste.com patronu, yöneticileri ve çalışanları olarak bizlerin amacı da ortalıkta dolanan bilgilerle çok tıklanan bir gazete değil, doğru habercilik içinde kentine ve ülkesine katkı sağlamaya çalışan, Bursa’nın tüm kesimleriyle ortak hareket eden, ötekileştirmeyen bir gazete için yola çıktık. 

Hiçbir partinin ve kişinin yandaşı, koruyucusu, arka bahçesi değiliz. Kentimizin çok değerli medya kurumlarının da rakibi değiliz. Aksine Bursa medyasına daha da güç katmak için geliyoruz. 

Sonuç itibariyle başta yatırımcımız, patronumuz Emrah Kılıç olmak üzere, yazarlarımız Yüksel Baysal, Necati Kartal, editörümüz Barış Yalım, kurgucumuz Günay Akgül ve kurumsal iletişimcimiz Seda Aydın’la beraber bugün ogaste.com olarak yayın hayatına başlıyoruz. 

Sloganımız “ondan haberiniz olsun.” 

O’nu biz kurduk, sahibi sizsiniz…