Maydonozun 5 faydası
Maydonozun 5 faydası

Maydonozun 5 faydası, Yemek pişirmede çok kullanılan, maydanozun sağlığımız için birçok faydası vardır. Gerçekten de, bu aromatik bitki sadece yemeklerimizi süslemek yada tat vermek için kullanılmaz. İçerdiği çeşitli maddeler sayesinde maydanoz, eşsiz bir sağlık koruyucusu ve güzellik rutininde acilen yer alması gereken bir maddedir. Çeşitli hastalıkların önlenmesine yardımcı olan doğal bir ilaçtır.

Ogaste, bugün maydanoz temelli bazı doğal ilaçlar keşfetmeyi öneriyor. Maydonozu sağlık için kullanmanın 5 nedeni var.

Maydonozun 5 faydası :

1-AKNE VE PIGMENTASYON LEKELERINE KARŞI

Bitkisel ilaçlar: Maydonozun 5 faydası, Maydanoz vitaminler, mineraller ve eser elementler (eser element” adını alan onüç biyoelementten demir, manganez, kobalt, bakır, çinko, molibden, va- nadyum, krom ve kalay’ın metal olmalarına karşın, flor, silisyum, selenyum ve iyot ametal özelliktedir)

bakımından zengindir. Bu zenginlik, cilt için çok fayda sağlar. Gerçekten de, bu aromatik bitki, cildi aydınlatıp sıkılaştırmaya, akne ve pigmentasyon lekelerine karşı savaşmaya ve daha iyi iyileşmeye yardımcı olur.

Birkaç maydanoz yaprağı alın ve bir kaşıkla ezin. Sonra 2 tatlı kaşığı bal ekleyin ve yeşile dönene kadar iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayın ve temiz su ile durulamadan önce yaklaşık on dakika bekletin.

2- VARISLI DAMARLARA KARŞI

Bitkisel ilaçlar: Maydonozun 5 faydası, Maydanoz yaprakları, varisli damarların görünümünü azaltan ve önleyen iki madde içerir. Bu iki güçlü madde, C vitamini ve luteolindir. Burada kan dolaşımınızı kolaylaştıracak ve varisli damarlara karşı savaşmanızı sağlayacak smoothie şeklinde bir çare sunuyoruz. Bu smoothie’yi hazırlamak için küçük bir avuç maydanoz, pancar, bir bardak su (200 ml) ve yarım limon suyu gerekir.

Bir karıştırıcıya maydanoz, su ve limon suyuyla kesmiş olduğunuz pancarı koyun. Düzgün bir içecek olana kadar her şeyi karıştırın.

Bu püreyi , haftada 3 kez her sabah içebilirsiniz.

3- İDRAR YOLU ENFEKSIYONLARINA KARŞI

Bitkisel ilaçlar: Maydonozun 5 faydası, İdrar yolu enfeksiyonlarından muzdaripseniz, maydanoz tüketmeniz şiddetle tavsiye edilir. Gerçekten de, bu bitkinin antiseptik özellikleri bakterileri yok etmeye ve iltihabı azaltmaya yardımcı oluyor. Her gün içtiğiniz iki bardak kaynar suya iki çorba kaşığı taze maydanoz koyarak maydanozlu çay içebilirsiniz. Omlet, salata veya çorbaya da kıyılmış yapraklar ekleyebilirsiniz.

4- CİLDİ TONLAMAK VE KIRIŞIKLIKLARI ÖNLEMEK

Bitkisel ilaçlar: Maydonozun 5 faydası, Maydanoz, kollajen üretimini destekleyen ve hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunan C vitamini içeriği ile iyi bilinir. Faydalarından yararlanmak için 200 ml suya birkaç kıyılmış maydanoz yaprağı koyun, bir dilim limon ekleyin ve losyonunuzu filtrelemeden önce bir gece bekletin. Ardından elde edilen losyonu alın ve yüzünüze bir parça pamuk ile uygulayın.

5- KILO VERMEK VE SELÜLITLERDEN KURTULMAK

Bitkisel ilaçlar: Maydonozun 5 faydası, Diüretik(vucuttan su atıcı ) özellikleri sayesinde maydanoz kilo vermenize ve selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olur.   daha faydalı olması için taze tüketilmesi tavsiye edilir. Maydanozu yemeklerinize ekleyebilir veya meyve suyu şeklinde içebilirsiniz. Ayrıca bir bardak suya yarım çay kaşığı maydanoz çekirdeği koyarak bitkisel çay olarak da tüketeblirsiniz. Bitkisel çayınızı içmeden önce yaklaşık on beş dakika bekletin.

Ayrıca :

RHASSOUL, AYRICA GHASSOUL VEYA RASSOUL DENİR

SABAH KALKMANIN DÖRT YOLU

KESİNLİKLE BİLMENİZ GEREKEN FASLI KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI !

BABALARIN ÇOCUK GELİŞİMİ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ NEDEN ISRARLA YOK SAYILIR

 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •