Anahtar Kelime Aracı Seçimi

Anahtar kelime seo’nun kalbidir, siteniz için bir makale yazmaya başlamadan önce anahtar kelime aracı ile detaylı araştırma yapmalı ve yazınızı bulunan anahtar kelimeler etrafında toplamalısınız.

Anahtar Kelime Aracı
Anahtar Kelime Aracı

Kullanılacak anahtar kelimeleri bulmak için kullanabileceğiniz anahtar kelime planlayıcılarını uzun kuyruklu kelimeler, anahtar kelimeler, aylık tıklanma oranları, rekabet değerleri gibi bir çok farklı kriterde inceleyip sizlerle paylaşacağız 

Neden Anahtar Kelime Aracı Kullanmalıyız?

Ne kadar iyi içerik yazarsak yazalım kullanıcıların istediklerini ve bunlara ulaşmak için hangi arama kelimelerini kullandığını bilmeliyiz ve onlarla aynı dili konuştuğumuzdan emin olmalıyız.

Anahtar kelime aracı yalnızca doğru terimleri kullandığınızdan emin olmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda hedef kitlenizin ne tür bir içeriğe ilgi duyduğunu bulmanıza da yardımcı olur

Bir yazıda anahtar kelime seçerken bu kelime ya da kelimelerin Google da ne kadar arandığını bilmek önemlidir, yine bu kelimelerle ilişkili ya da tamamlayıcı kelimelerin neler olduğunu araştırılması yazınızın Google da popülerliğini (Site trafiği artırmanın başlıca yolları) arttırmak için gereklidir.

Eğer seo da yeni iseniz SEO Temelleri: Yeni Başlayanlar İçin En İyi SEO Eğitimi 2018 yazımızı okuyabilirsiniz ayrıca bunun için extra para harcamak yerine ücretsiz ya da kısıtlı kullanımlı anahtar kelime aracı kullanmanızı tavsiye ederiz. İleri seviyelerde kısıtlı kullanımlı araçların  ücretli profesyonel araçları kullanabilirsiniz.

SEO İçin Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?  

 • Sektörünüze, aylık aramalara ve daha fazlasına göre en iyi anahtar kelimeleri seçin.
 • İlgili uzun kuyruk anahtar kelimeleri temel alan bir içerik takvimi oluşturun.
 • Rekabetiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • Hedeflenen listenizdeki hangi anahtar kelimelerin en yüksek arama hacmine sahip olduğunu bilin.
 • Arama motoru sıralamanızı arttırın.

En iyi Anahtar Kelime Aracı Hangisidir?

Sizlere tavsiye edebileceğimiz anahtar kelime araçları,ve bu anahtar kelime bulucu araçlarının nasıl kullanıldığı, avantaj ve dezavantajlarını sizler için derledik.

Arama motorlarında öne çıkan ve okuyucularınız için kaliteli, ve yararlı içerik üreten bu ücretsiz anahtar kelime araçlarından yararlanmaya hazırımsınız?

O zaman başlayalım.

Google AdWords: Anahtar Kelime Planlayıcı

Google AdWords: Anahtar Kelime Planlayıcı Ücretli anahtar kelime aracına yatırım yapmak isteyen pazarlamacıların tercih ettiği bir araçtır.

Sonuçta, çoğumuz sitemizi Google’ın arama sonuçlarında sıralama hedefiyle optimize ediyoruz. Google araçlarını neden stratejilerimizi yönlendirmek için kullanmıyoruz?

Google AdWords: Anahtar Kelime Planlayıcı Google da kampanya yayınlayan reklam verenler için  hala oldukça popüler bir seçimdir.

Ancak, herkesin kullanması için ücretsiz olmasına rağmen, artık yalnızca AdWords kampanyaları yayınlayan reklam verenler tarafından kullanılabilir.

Yine de, eğer bu sizin için uygunsa, kesinlikle kullanmalısınız.

Reklam verenlerin tıklama başına ödeme veya PPC kampanyaları için anahtar kelimeler bulmalarına yardımcı olmak üzere tasarlanmış olsa da, SEO amaçları için de kullanılabilir ve oldukça yararlıdır.

Kullanmanın birkaç yolu vardır.

Google Reklamları hesabınızın “Kampanyalar” bölümüne gidin ve “Anahtar Kelimeler” sekmesini tıklayın.

Google AdWords: Anahtar Kelime Planlayıcı
Google AdWords: Anahtar Kelime Planlayıcı

Hangi anahtar kelimeleri araştırmak istediğinizi seçin ve listenizi görmek için “Arama terimleri” düğmesini tıklayın. Aradığınız anahtar kelimeyi yazarak sonuçlara ulaşabilirsiniz

Anahtar kelime Planlayıcı adword
Anahtar kelime Planlayıcı adword

Anahtar kelimeler için Google’ın veri tabanını özellikle incelemek isteyen kullanıcılar için mükemmeldir. Seçilen anahtar kelimenin için sayfanın üst ulaşmak için bu tür teklifler gibi dikkatinizi değerinde kullanışlı parametreler de vardır.

Aslında Google Reklamları ile bir kampanya çalıştırıyorsanız Google Reklamları Kelime Planlayıcı, Google Reklamları araçları geri kalanı gibi, en etkili ve değerli yer almaktadır.

Adword Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları

Araştırmada Google Reklamları Anahtar Kelime Planlayıcıyı kullanmanın kesinlikle avantajları olsa da bazı dezavantajları da vardır:

Avantajları:

 • Bu aracın öncelikli avantajı kolayca görülebilir: Web sitenizi optimize ederken doğrudan hedeflediğiniz arama motoru olan Google’dan direk bilgi alabilirsiniz.
 • Google’a ait bir araç olduğu için Google sağlanan veriler için kefil.
 • Arama terimlerinize ek olarak, size birçok başka fikir de verir. Bunlardan bazıları işinize yarayacak, bazıları çalışmayacaktır. Her iki durumda da, anahtar kelimelerin tümüne dikkat etmelisiniz,
 • Ücretsiz olması
 • Bir kerede en fazla 10 anahtar kelime / kelime öbeği / URL’yi arayabilir.

Dezavantajları:

 • Araştırma için gösterilen sonuçlar yıllık ortalama. Hassasiyet önemlidir, bu veriler çok kullanışlı değildir.
 • Google Reklamları Anahtar Kelime Planlayıcı, tekil ve çoğul durumlar arasında ayrım yapmaz.
 • Bir kampanya yayınlamadığında Google Reklam Anahtar Kelime Planlayıcısı tarafından verilen sonuçlar belirsizdir. Arama hacmi için sağladığı aralık, sonuçları neredeyse kullanılamaz hale getirecek kadar büyüktür.
 • Mevcut herhangi bir rekabet analizi aracı yoktur.

Google trends Anahtar Kelime Aracı

Klasik bir anahtar kelime aracı olmamasına rağmen , kelime bulucu olarak kullanılabilir. Bir anahtar kelimeye olan ilginin zaman içinde, bölgesel ilgi alanlarıyla ve alakalı aramalarla nasıl arttığını ve azaldığını gösterir.

Bölgesel olarak aramalarıda gösterdiği için özellikle ürün anahtar kelimelerinde hangi şehirlerden ne kadar organik arama yapıldığı hakkında fikirler verir. google arama, yotube arama ve haber aramaları ile ilgili bilgiler verir.

Kategorilerdeki aramaları göstererek hangi kategorilerde ne kadar yapıldığı konusunda aramaları çeşitlendirir Yıllık , haftalık ve anlık aramalarla ilgili bilgiler verir. 

Google Trends Anahtar Kelime Arama
Google Trends Anahtar Kelime Arama

Zaman içindeki ilgiyi ve bölgesel ilgi eğilimi grafiğini, kullandığınız anahtar kelimenin değerli olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir. 

İlgili aramalar bölümü, daha fazla hedef kitle trafiği elde etmek için hangi diğer anahtar kelime alanlarını optimize edebileceğinizi söyleyebilir. Ayrıca trend olan aramalar bölümünden trendleri kategorilerine göre takip edebilirsiniz.

Ayrıca ilgili konular ve aramalar bölümlerinden yararlanabilirsiniz bölgesel arama eğilimleride size eğer bir ürün ya da servis için kelime arıyorsanız yardımcı olacaktır.

Arama tabanlı eğilimlerin erken tanınması, SEO stratejinizi rekabetinizden önce artırmanın harika bir yolu olabilir.Örneğin, “anahtar kelimeleri ” aradım ve bulduğum kelimeler ile bu yazıda yararlanacağım .

Google Trends Kullanımının Avantajları Ve Dezavantajları :

Avantajları:

 • Google Trendleri kolayca erişilebilir ve serbestçe kullanılabilir.
 • Veriler kolayca dışa aktarılabilir ve araştırmaların karşılaştırılmasında yararlıdır.
 • Google Trends’in topladığı veriler, sürekliliği ve global veri toplaması nedeniyle değerlidir.
 • Google Arama, en çok kullanılan arama motoru olduğundan, Google Trends, Internet’e ücretsiz erişimi olan tüm insanların iyi bir yüzdesini temsil edebilir.

Dezavantajları:

 • Google Trendleri yalnızca göreceli sayılar verir ve mutlak sayılar almanın bir yolu yoktur. Bu nedenle, karşılaştırılabilecek sonuçları almak için karşılaştırmalı bir arama yapılması gerekir.
 • İçeriğin doğrulanması gerekiyor. Farklı anlamlara gelebilecek sadece birkaç kelime yoktur. Arama ilginize sahip olmak istemediklerinizi dışlamak için Google Trends, Kategorilerde arama imkanı sunar. Ancak, bu kategorilerin nasıl oluştuğu ve hangi algoritmanın aramaları bir araya getirdiği açık değildir.
 • Arama kotası çok düşük olduğu için bazı arama öğeleri görüntülenmeyebilir. Ancak, birçok terimin toplamda aranmasından dolayı, gerçekten küçük bir arama dizini mutlak sayılarla göz ardı edilemeyebilir. Ancak Google Trends bu verileri vermez.
 • Rastgele seçilen Google Web Aramaları nedeniyle, her arama farklıdır ve sonuçların tekrar üretilebilirliğini azaltır. Aramaların tekrarlanmasıyla sonuçların istatistiksel sağlamlığı arttırılabilir. Fakat mekansal ve zamansal ölçekler de büyüklükleri temsil ettiğinden, bu sınırlama kabul edilebilir.

Soovle Anahtar Kelime Aracı

Kullanımı oldukça pratik bir anahtar kelime bulucusudur, yapmanız gereken sadece aradığınız anahtar kelimeyi yazmak ve size Google, wiki,  youtube, yahoe ve bing de en çok aranan kelimeden türemiş diğer kelimeleri veriyor.

Pratik olması bir avantaj tatbiki fakat tek başına kullanmakta iyi bir seo çalışması için çok yetersiz fakat burada bulduğunuz kelimeleri diğer araçlarda araştırarak hangisinin ne kadar arandığı gibi sayısal değerlere ulaşabilirsiniz.

soovle anahtar kelime aracı
soovle anahtar kelime aracı

Bir arama kutusu, bir Soovle bağlantısı, bir dizi arama motoru ve birkaç simge, arayüz. Anahtar kelimenizi girin ve arama motorunun bu sorgu için kelimeler önermesini bekleyin. Ayrıca, arama kutusunun altındaki küçük simgelerdeki sağ oka basarak araştırma motorları arasında geçiş yapabilirsiniz. Çalışması kolaydır.

Soovle Kullanımının Avantajları Ve Dezavantajları :

Avantajları:

 • Özel olarak ne aradığınızı bilmiyorsanız, endişelenmeyin, Soovle size bir çok alternatif kelime çeşidi verecektir ve ufkunuzu genişletecektir.
 • Anahtar kelime araştırmalarında harika bir fikir kaynağıdır (Amazon ve buy.com kullananlar için size çok yardımcı olacaktır).
 • Soovle, aramalarınızı daha sonra kullanmak üzere kaydetmenize olanak sağlar.

Dezavantajları:

 • Soovle’da kaydedilmiş aramaları silmek bir baş ağrısıdır. Çoğunlukla hepsini siliyorsun.
 • Hızlı yazıyorsanız, Soovle devam edemeyebilir ve tuhaf ve alakasız sonuçlar verebilir.
 • aramalarda sayısal degerler vermez, rekabet değerleri vermez , ayrıca ülke ve bölgesel aramalar konusunda bilgi içermez 

Sonuç:

Tek başına yeterli bir anahtar kelime bulucu  değildir , özellikle sayısal değer içeren diğer planlayıcılarla birlikte kullanılması yararlı olacaktır, yazmayı düşündüğünüz konu hakkında size hızlı bir fikir verebilir.

Answer The Public Anahtar Kelime Aracı

Kayıt gerektirmeyen  ücretsiz kullnıma olanak sağlayan bir anahtar kelime araştırma aracıdır. Sorular, karşılaştırmaya dayalı sorgular ve edat içeren anahtar kelimeleri bulmak için Google Suggest verilerini kullanır.  Verileri iki şekilde görüntülemenizi sağlar: Görselleştirme (yani bir zihin haritası) ve Veri:

Anahtar kelimeleri, Neden, Ne ve Nerede gibi kategorilerde düzenlenir ve arama motorlarına yazılan sorguların bir özetini sağlar.

Bu, anahtar kelimenizi hedeflemenize ve Google’ın özel başlığında bulunan soruları yanıtlamanıza yardımcı olur. Bunun dışında, uzun kuyruklu anahtar kelimeler için optimize etmenize olanak sağlar.

Answer The Public Anahtar Kelime Bulucu
Answer The Public Anahtar Kelime Bulucu

Türkçe desteği ücretsiz kısmında olmadığı için sorular kısmına yeterli yanıt alamayabilirsiniz fakat kelime türetmede oldukça başarılıdır,  Sovvle gibi sonuç verir.

Ayrıca tüm sonuçları CSV dosyasına aktarabilir veya görselleştirmeyi PNG dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

Answer The Publc Kullanımının Avantajları Ve Dezavantajları :

Avantajları:

 • Uzun kuyruklu anahtar kelimeler ve içerik fikirleri bulmak için çok yararlı bir yol
 • Anahtar kelimeler, soru tabanlı, karşılaştırmalar, alakalı ve otomatik olarak önerilen anahtar kelimelerin alfabetik sırayla listesi gibi çeşitli biçimlerde sağlar
 • Hepsini CSV formatında indirebilirsiniz
 • Genel tek kelimelik anahtar kelimeleri aramak, yüzlerce ücretsiz olarak size ücretsiz sonuç verebilir 
 • Çok hızlı ve kullanımı kolaydır
 • Görselleştirme yapısını dairesel göstergeler yerine liste biçiminde değiştirmek kolaydır
 • Anahtar kelime öbeğinin arama sonuçlarını görüntülemek için sizi Google’a götürecek anahtar kelimelerden herhangi birini tıklayabilirsiniz.

Dezavantajları:

 • Açılan listeden dilleri görmek kolay değil
 • Arama hacmi, rekabet vb. Gibi metriklere bakmak için yine diğer araçları kullanmanız gerekir.
 • Ücretsiz kısımda dil ve bölge seçenekleri yoktur, verileri direk google.com dan allır .
 • Kelimelerin ne kadar arandığı ve bölgesel aamalarla  ilgili sayısal degerler içermez, anahtar kelimelerin rekabet değerleri ile ilgili bilgi vermez
 • Uygulamanın hiçbir filtresi yoktur – bu büyük bir meseleyi karmaşıklaştırır.
 • Ücretsiz sürümde aradığınız bölgeyi belirtemezsiniz. Bu, çok sayıda kullanıcı için işlevselliği kesebilir.

Sonuç:

Answer The Public tek başına kullanıldığında fazla yararlı değildir, sadece kelime çeşitliligi verebilir , sayısal değerler ve rekabet verileri içeren  diğer anahtar kelime araçları ile birlikte kullanıldığında kapsamınızı genişletecektir.

Kparser

Tüm anahtar kelime analizini, kayıt gerektirmeden ücretsiz olarak çalıştıran, ücretsiz bir araçtır. Yükseltmediğiniz sürece anahtar kelime listesini dışa aktaramazsınız, ancak anahtar kelimeyi filtreleri sola doğru kullanarak gruplayabilir ve listenizi ortak bir değiştiriciyle kümelendirebilirsiniz.

Kparser, Google Trendleri, Ebay, Amazon, Google arama ve YouTube dahil olmak üzere birden fazla anahtar kelime kaynağını birleştirir.

Kparser
Kparser

Anahtar kelime kümelemeye biraz temel bir yaklaşım ancak yine de, optimizasyon için daha fazla sorgu keşfetmeye yardımcı olduğu için tamamen ücretsiz olması güzel.

Kperser Kullanımının Avantajları Ve Dezavantajları :

Avantajları:

Kullanımı çok kolaydır dil ve bölge seçimi yaparak Google Türkiye içinde arama yapabilirsiniz

Dezavantajları:

Ücretsiz kısmının sınırlı olması tek başına anahtar kelime planlayıcı için yeterli olmamasına neden olmaktadır

Neil Patel Ubersuggest Komple SEO Aracı

Bence ücretsiz programların şahıdır sadece anahtar kelime arama değil bir çok seo işlerinizde kullanabilirsiniz.

Ubersuggest, Neil Patel tarafından sunulan ücretsiz bir anahtar kelime araştırma aracıdır. Bu mükemmel araç size arama hacimlerini, ana ve alakalı anahtar kelimeleri ve hatta bu anahtar kelime için SERP’lerde sıralanan ilk 100 sayfanın listesini verir. Bu nedenle, yeni anahtar kelimeler arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok.

Ubersuggest Nasıl Kullanılır

Siteye gittikten sonra arama kutusuna aramak istediğiniz anahtar kelimeyi yazın, etkili olmasını istediğiniz ülkeyi seçin ve size öncelikle aradığınız kelimenin aylık grafiğini , rekabet puanını ve aylık aranma sayısını ve kelimenin reklam değerini ve reklam rekabet puanını verecektir.

ubersuggest
ubersuggest

Daha sonra aradığınız kelimeden türetilen kelimeler benzer kelimeler ilişkili kelimeler sorular gibi birçok kategoride alternatifler sunacaktır,

Verilen her anahtar kelimenin yanında bir yıl içindeki trend durumunu,  aylık arama sayısını, avaraj tıklama değerini, anahtar kelimenin rekabet değerini ve seo zorluk değerini verecektir. Alternatif kelimelerden birinin üzerine tıkladığınızda size Google top 100 deki sıralamalarını da verecektir.

Ubersuggest Anahtar kelime bulucu
Ubersuggest Anahtar kelime bulucu

Sıralamadaki web sitelerine geçtiğinizde size o sitenin genel durumunu ve en çok arama kelimeleri veren sayfalarını verecektir ve bu sayfaların hangi kelimelerle bulundugunuda, böylece rakipleriniziniz kullandığı diğer ilişkili kelimelerinde bulabilirsiniz.

Ubersuggest Kullanımının Avantajları Ve Dezavantajları

Avantajları:

 • Ücretsiz Araç: Ubersuggest, Neil Patel tarafından sunulan tamamen ücretsiz bir araçtır. SEO uğruna satın almak için bir kuruş harcamak zorunda değilsiniz. Genellikle ücretsiz araçların sınırlı kullanımı uzatması olur. Ancak, Ubersuggest ile durum böyle değil. Özgürlüğün aracı anahtar kelime arama için sınırsız süre boyunca kullanmasına olanak tanır.
 • Güvenilir Veri: Ubersuggest verilerini Google önerisinden ve diğer anahtar kelime öneri hizmetlerinden alır. Bu, verileri oldukça güvenilir kılar, çünkü Google’dan elde edilen veriler, insanların geçmişte arama yapmak için kullandıkları verileri önermektedir. İnsanların içerik araması yapmak için kullandıkları ifadeler google önerisiyle birlikte saklanır ve anahtar kelime bulma işlemini aradığınızda döndürülür.
 • Araştırma Sonuçları: Ubersuggest, anahtar kelime aramanız için yüzlerce sonuç döndürür. Çekirdek arama terimini alır, önüne bir harf veya rakam ekleyerek değiştirir ve bunun için önerilerde bulunur.
 • Kullanıcı dostu: Ubersuggest basit, kullanıcı dostu ve kullanımı kolaydır. Anahtar kelimeleri aramaya gelince sorun çıkarmayacak, temiz ve şık bir kullanıcı arayüzü sunar. Yeni başlayanlar için, cennet.

Dezavantajları:

 • Ücretsiz anahtar kelime  aracı olarak dezavantajları çok azdır 

Ubersuggest sadece bir anahtar kelime bulucu değil komple bir seo aracıdır. Neler yapılabileceğini Neiil Pattel Ubersuggest komple seo adlı makalemizden takip edebilirsiniz.

Sistrix Anahtar Kelime Planlayıcı

Sistrix de Ubersuggest  gibi kompleks bir SEO aracıdır. Almanya menşeli bir araçtır, Burada Sadece anahtar kelime arama kısmı ile ilgileneceğiz tam kapsamlı anlatım için lütfen Sistrix  le arama motoru optimasyonu yazımızı okuyunuz.

Oldukça kullanışlı bir anahtar kelime bulucusudur anahtar kelimeler doğru şekilde aramanızı ve size birçok alternatif getirir aynı zamanda bu kelimelerin rekabet değerlerini ve alternatif kelimelere ulaşmanızı sağlar

Nasıl Kullanılır

Örneğin, “yabancı dizi siteleri” ile fikirleri arıyorum. Bunun için, SISTRIX’ın arama alanına anahtar kelimeyi girdim ve Ara’yı tıkladım:

sistrix
sistrix

Grafiksel ve sayısal olarak aylık arama sayılarını görüyorsunuz,   trend grafiği içeriyor,  anahtar kelimenin ne kadar rekabeti olduğunu 1 ila 100 arasında puanlıyor, ve averaj adword tıklama değerini veriyor. Ayrıca Google daki sıralamayı veriyor,

Sol Tarafta benzer ve alakalı ( ilişkili) diğer  kelimeleri veriyor, bunlar çok alakasız da olabilir aralarından ilgili kelimeleri seçmeniz gerekiyor.

Sayfanın sağ tarafındaki “Bilgi” altında, aradığınız terim hakkında genel bilgilerinizi. Benim için önemli: “Arama hacmi”, 100’ün maksimum değere karşılık geldiği, 1-100 ölçeğindeki bir trafik değerine dayanan SISTRIX’i temsil eder. Anahtar kelime fikirlerini almak için “İlgili ve İlgili Anahtar Kelimeler” i tıklayacağım:

Benzer anahtar kelimeler, aranan anahtar kelimeyi içeren terimlerdir (burada: “yabancı dizi siteleri”) ve diğer kelimeler bağlamındadır. Daha fazla benzer anahtar kelimenin görüntülendiğini görmek istiyorsanız, tablonun altındaki “Tümünü göster” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Sistrix Kullanımının Avantajları Ve Dezavantajları

Avantajları:

 • Google da bölgesel aramadan TÜrkiye seçilerek google.com.tr arama yapılabiliyor , böylece türkçe kelimelerde sonuç alınabiliyor
 • Anahtar kelimelerin aylık ortalama arama sayısı, rekabet puanı, ve tahmini tıklama başı reklam ederi üzerine bilgi veriliyor
 • Benzer kelimeler ve ilişkili kelimeler gibi iki farklı kategoride kelimeler çeşitlendiriliyor
 • ücretsiz arama oldukça yeterli veriler içeriyor
 • veriler ccv gibi excel tabanlı toplu görebilecegimiz dosyalara aktarılabiliyor

Dezavantajları:

 • Ücretsiz anahtar kelime  bulucularına göre dezavantajları çok azdır.

Kullanabileceğiniz Diğer Anahtar Kelime Araçları

Infinite Suggest Anahtar Kelime Aracı

infinite suggest
infinite suggest

Dil ülke seçimi yaptıktan sonra aradığınız  anahtar kelime yada kelimeleri girerek sonuçlara ulaşırsınız, sonuçlarda size anahtar kelimelerin diğer kelimelerle ilişkisini gösteren gösterge paunları vardır ayrıca bilgileri ccv dosyasına aktarabilirsiniz.

Daha derin aramalar için her kelimenin yanında semrush  bağlantısı vermektedir buradan da çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz

Keyword Guru Anahtar Kelime Bulucu

keyword guru
keyword guru

Kullanımı oldukça kolay bir anahtar kelime arama aracıdır  istediğiniz anahtar kelimeyi yazarak  sonuçları elde edebilirsiniz, Google bing yahoo amazon ebay dan ilgili anahtar kelimeler getirir, size anahtar kelimenizden türetilen yeni kelimeler hakkında fikir verebilir fakat tek başına kullanıldığında pek bir işinize yaramayacaktır , çünkü kelime popülerliği ile ilgili bir fikir vermiyor

Keyword Sheeter Anahtar Kelime Aracı

keyword sheeter
keyword sheeter

keyword sheeter da keyword guru gibi anahtar kelime aramanızı çeşitlendirebileceğiniz çok sayıda türetilmiş kelime getirir ve bunları csv dosyasına aktararak excelde açmanızı sağlar fakat ücretsiz kısmında her hangi bir analiz yapamazsınız, Buna rağmen anahtar kelime fiknizi geliştirecektir diğer anahtar kelime bulucularla kullanıldığında yararlı olacaktır.

Bonus anahtar kelime aracı LSIKEYWORDS 

 • Kullanımı kolay,
 • Size bulunan kelimelerin arama sayıları
 • zorluk dereceesi ve kelimenin tahmini reklam degerini veriyor.
 • Ayrıca bulunan kelimeleri kopyalayabilir, excel yada pdf ye aktarabilirsiniz.
 • Tamamen ücretsiz bir uyglama

Sonuç Olarak Hangi Anahtar Kelime Aracı Sizin İçin Daha Kullanışlıdır?

Anahtar kelime aracı seçmek için verdiğimiz planlayıcılardan Her birini denemenizi ve kendi sektörünüz, bütçeniz ve şirket kültürünüz için uygun olan bir strateji oluşturmak için bir veya daha fazlasını kullanmanızı öneririm.

Ücretsiz ya da deneme süreleri boyunca sunulan tekliflerle, sizi izleyicileriniz hakkında daha fazla bilgi edinmekten alıkoyacak hiçbir şey yoktur.

Ubersuggest diğerlerine göre daha komplike bir araçtır ,Infinite Suggest ve sistrix ide tek başına yada digerleri ile birlikte kullanabilirsiniz.

SEO danışmanı ve web tasarımcısı. Dijital Pazarlama konusuna tutkuluyum, Şirketlere ve serbest çalışanlara, şirketlerinin internette dijital dönüşümünde yardımcı oluyorum. SEO ve web tasarımı konusundaki bilgilerimle şirketlerin internette görünürlüklerini kazanmalarını ve hedeflere ulaşmalarını sağlıyorum, ayrıca bilgilerimi insanlarla buradan paylaşmayı seviyorum ve önemsiyorum.