Frigo kasa Taşımacılığında 7 temel Mücadele

Frigo Kasa

Taşıdığınız frigorifik yükte bir şeyler ters giderse ne kadar hazırsınız? “Frigo kasa taşımacılığında 7 Temel Mücadele” başlıklı yazımızda Frigo kasa imalatı sektöründe 40 yılı aşkın tecrübesi olan frigokar firması ile görüşerek düşüncelerimizi netleştirip sizlerle paylaşıyoruz, sıcak yükler, ekipman arızası, sürücü hatası, geç bildirimler, olay sonrası raporlar , düzenlemelere uyumluluk ve uzaktan kumandanın bulunmaması gibi konuları ele almaktadır.

Frigo kasa Taşımacılığında 7 Temel Mücadele

1Frigo kasa Taşımacılığında Sıcak yüklerden kaçınma


İstatistiklere göre, endüstri analistleri, Frigo araçlara yüklenen frigofrik yükün % 32’sinin yükleme sırasında yanlış sıcaklıkta olduğunu tahmin ediyor. Araştırmalar, “Sıcaklık kaybı tipik olarak düşük yükleme uygulamalarının bir sonucu olarak gerçekleşir” diyor. Çoğu zaman, kargo yükleme istasyonunda kargo çok uzun süre kalır ve taşıyıcı, alıcı tarafından reddedilme riskini taşır.
Standart Frigo kasalar , yükün sıcaklığını yüklemeden önce uzun beklemelerden kaynaklı değiştirecek şekilde tasarlanmamıştır . Bu gibi durumlarda yol esnasında sıcaklık gerekli sıcaklıktan daha yüksek derecelerde olacaktır ve uzun dönemli taşımalarda ürün bozulma riski ile karşı karşıya kalacaktır.

2Ekipman arızası


Frigofrik soğutma ünitesi arızalanırsa, hassas kargo risk altındadır. Teknik incelemeye göre, modern soğutma ünitelerinde 200’den fazla alarm / hata kodu bulunabilir ve bu da taşınan yükün sıcaklığını koruma yeteneğini tehdit edebilir.

3Frigo kasa Taşımacılığında Sürücü hatası


Frigofirik soutucu Ünitenin çalışma modunu sürekli çalışma veya başlatma / durdurma moduna ayarlamak için sürücülerin kullanılması gerekir. Sürücülerin ayrıca gerektiğinde soğutma ünitesinin manuel buzunu çözmesi de gerekiyor, Ancak, nakliye soğutma üniteleri hem karmaşık hem de farklıdır.
Bu temel yapılandırmaları gerçekleştirmek için sürücüler, soğutma ünitesinin kontrol ünitesinin çalışmasına aşina olmalıdır. Bu, sürücü eğitimi açısından taşıyıcılara büyük bir zorluk teşkil etmektedir. Ayrıca ekipmanı çalıştırırken sürücü hataları riskine maruz bırakıyor.

4Geç bildirim


Bir şeyler ters gittiğinde veya taşımada başarısız olunduğunda yükü kurtarmak, gerçek zamanlı veriyi derhal raporlanmalıdır ve raporda sorunun nedenini ve öncelik sırasını belirlemek, prosedürlere göre gereklidir.

5Frigo kasa Taşımacılığında Ürün tesliminin ispatı


Uzmanlara göre, bir şeyler ters gittiğinde, ilk suçlanan kişi taşıyıcıdır. Taşıyıcılar, yükün taşındığı koşulları kanıtlamak zorunda kalabilir; Bu yüzden Her adımda uyum, denetim ve dokümantasyon gereklidir.

6Yönetmeliklere uymak


Gıda Güvenliği Modernizasyon Yasası, sıcaklık kontrollerinin dağıtım ve lojistik endüstrisinin, be daha katı kurallara, raporlamaya ve kayıt tutmaya doğru hareket ettiğini göstermektedir.
Sıcaklığa duyarlı malların taşıyıcılarının, sıcaklık kontrolü hükümlerine nasıl uyacaklarını ve talep eden hem göndericilere hem de alıcılara bu bilgiyi nasıl sağlayacaklarını açıklamak için prosedürler geliştirmeleri ve uygulamaları gereklidir. Sürücülerin sıcaklık yönetimi konusunda eğitilmesi gerekir ve her gönderi için raporlama gereklilikleri ve sıcaklık kayıtlarının tutulması gerekir. ”

7Frigo kasa Taşımacılığında Uzaktan kumanda eksikliği


Uzmanlar, Frigo kasa içi bölümlere ayrılmış araçlarda ve fazla çeşitli değişken sıcaklıklıı ve çok bölgeli yüklerdeki sıcaklık sorunlarını izlemeyi, analiz etmeyi ve düzeltmeyi zor bulabileceğini belirttiyor . Bunun yerine, araçtaki sıcaklığın merkezden izlenebilir sistemlerin kullanılmasının sorunların hızlı tespitinde çok faydalı olduğunu belirtiyor.

Ayrıca

KİL MASKESİ: RHASSOUL, AYRICA GHASSOUL VEYA RASSOUL

DOMATESLE SİVİLCE TEDAVİSİ

DOĞRU AYAK BAKIMI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

BİTKİSEL İLAÇLAR: MAYDANOZUN FAYDALARI VE KÜRÜ

SIRT AĞRILARINDAN KURTULMAK İÇİN TETİK NOKTALARI NA MASAJ YAPMAK.

SEO danışmanı ve web tasarımcısı. Dijital Pazarlama konusuna tutkuluyum, Şirketlere ve serbest çalışanlara, şirketlerinin internette dijital dönüşümünde yardımcı oluyorum. SEO ve web tasarımı konusundaki bilgilerimle şirketlerin internette görünürlüklerini kazanmalarını ve hedeflere ulaşmalarını sağlıyorum, ayrıca bilgilerimi insanlarla buradan paylaşmayı seviyorum ve önemsiyorum.