Google Benim İşletmem nedir ve nasıl çalışır?

Google’ın her dakika 3,8 milyon arama yaptığını biliyor muydunuz ? Milyonlarca insan restoranlar, dükkanlar, kafeler, reklam firmaları, kısacası işletmeler, şirketler arıyor. Google Benim İşletmem’de işletme ayrıntılarınızı içeren bir listeye sahip olmak, şirketinizin öne çıkmasını ve bu aramaların sonucunda müşterilerin size ulaşmasını sağlayabilir .

Google Benim İşletmem
Google Benim İşletmem

İlginç değil mi? Fikir ilginizi çekti ise yazının devamını takip edin , çünkü size Google Benim İşletmem‘in ne olduğunu ve işinizi geliştirmenize nasıl yardımcı olabileceğini söylemek istiyorum .

Google Benim İşletmem nedir?

Google Benim İşletmem, şirketlerin internet üzerinde firmalarını tanıtmaları, varlıklarını yönetmelerine yardımcı olmak için Google tarafından oluşturulan ücretsiz bir araçtır.

Bir işletmeyi çevreye bağlamanıza olanak tanır; yani, tek bir panel aracılığıyla işinizle ilgili bilgileri, örneğin “kim olduğumuzu” ne iş yaptığımızı hatta yaptığımız işin kapsamını ve   örnekleri, kısaca gözden geçirme gibi bilgileri ekleyebilmeniz için daha verimli ve basit bir yönetim sağlar. şirketinizin bulunduğu adres bilgileri haritalardaki konumu, açılış ve kapanış saatleri vb.

Temel olarak, Google Benim İşletmemin amacı işletmenize daha fazla görünürlük sağlamak ve müşterilerinizin sizi daha kolay bulabilmelerini sağlamaktır ; bu nedenle, Google Benim İşletmem tek bir yönetim arayüzünde birkaç aracı bir araya getirir (Google Rehber, Google Haritalar).

Google Benim İşletmem: yardımcı programlar ve avantajları

Google, bugün, kullanıcının yaptığı arama ile ilgili yakındaki işletmelerin konumuna göre de konumlandırarak listeliyor. Google Benim İşletmem, google aramalarda ve google haritalarda en üst pozisyonlarda görünmesine yardımcı olmanın bir yoludur.

Ancak, yere göre yapılan aramalarda görünebilmek Google Benim İşletmem’in tek ilginç özelliği değildir. Bir işletme sahibi olarak , kullanıcıların Google’da bıraktıkları yorumları izleyebilir , platformun yıldız sistemiyle müşterilerinizin sizin için yaptıkları ilgili derecelendirmeleri öğrenebilir ve kuruluşunuzun internetteki fiziksel varlığına ilişkin çok sayıda görev gerçekleştirebilirsiniz.

Gerçek bir ortamı görünür kılmak ve kullanıcılara yaklaşımı kolaylaştırmak için bir araç olarak , şüphesiz, kesinlikle vazgeçilmezdir.

Müşterileriniz tarafından yapılan yorumları ve derecelendirmeleri ve bu derecelendirmelere yanıt verme yeteneğini gösterin .
Müşterilerinizden bilgi alma: İşletmenizle kullanıcı temasını kolaylaştırılır.
Müşterilerinize bilgi verin: kullanıcı ile iş arasındaki iletişime yardımcı olun .
İşletmenizin istatistiklerini tutun: tıklamaları, ziyaretleri, arama yerlerini görebilirsiniz … Pazarlama işlemlerinizi yönlendirmenize yardımcı olacak veriler.
İşinizde sanal turizm turları yapın.

Başlıca avantajları nelerdir?

Bilgilerinizi yönetin

Google Benim İşletmem ile, Google kullanıcılarının, şirketinizi veya sunduğunuz ürünleri ve hizmetleri aradıklarında gördükleri verileri yönetebilirsiniz.

Ayrıca , dosyanızda ne yaptığınızı gösteren fotoğraflar da içerir . içeriklerine fotoğraf ekleyen şirketler ” Google Haritalar’a yol tarifleri için % 42 , web sitelerinde% 35 daha fazla tıklama alıyor.”

Müşterilerle etkileşime gir

Müşteri incelemelerini okuyun ve yanıtlayın. Yapılan bir ankete göre, ankete katılanların% 91’i ,  internette buldukları incelemelerle aradıkları işletmelere yönlendiriliyor. Bu çok yüksek oran, hiç şüphesiz, gözden geçirmelere dikkat etmenin ve pazarlama stratejisine bir geliştirme aracı olarak Google Benim işletmemi eklemenin ve sonuçları optimize etmenin önemini ortaya koymaktadır.

Varlığınızı genişletin

Müşterilerin şirketinizi nasıl aradıklarına ve nereden geldiklerine dair istatistikleri kontrol edebilirsiniz . Bu şekilde, SEO konumlandırmayı iyileştirebilecek ve Google My Business aracılığıyla Google üzerinden yapılan herhangi bir cihazdan (bilgisayar, tablet veya akıllı telefon) yapılan aramalarda üst sıralarda görünebilirsiniz.

Google Benim İşletmem’e nasıl kaydolabilirim?

Google Benim İşletmem’e kaydolmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

Google hesabınız varsa
Giriş yapın ve Google Benim İşletmem erişin
Tüm alanları doldur
“Devam et” i tıklayın
Google tarafından istenen bilgilerin geri kalanını doldurun
Hesabı doğrulayın

İşletme girişinizi optimize etmek için 10 ipucu

  1. Tamamlanmış ve detayları ile iyi bir profil oluşturun .
  2. Google Benim İşletmem de İşletmenize uygun bir açıklama yapın (anahtar kelimeler kullanın).
  3. Fiziksel bir işiniz varsa sanal bir tur ekleyin .
  4. Mümkün olan tüm verileri gösterin (şirket adı, adres, telefon, e-posta, program …)
  5. Yorumlar aracılığıyla yanıtlayın ve etkileşime geçin.
  6. Bilgiyi güncel tutun .
  7. Resim ve etiket ekleyin.
  8. Web siteni ekle
  9. Konumunuzu ekleyin
  10. “Yayınlar” seçeneğindeki haberler hakkında bilgi verir .

Kısacası, Google Benim İşletmem, işletmelerinin ağda görünmesini isteyenler için çok sayıda özellik ve araç içeren temel ve ideal bir platformdur.

Bu şekilde, şirket bilgilerinizi Google Arama’da veya Google Haritalar’da güncellemenizi ve her iki platformu bir araya getirmenizi kolaylaştırır.

Çevrimiçi işinizin herkes için başlamasını istiyorsanız, Google’ın ellerinize sunduğu bu araçtan yararlanmaktan çekinmeyin.

Zaten bir Google Benim İşletmem hesabınız var mı? Yorumlar bölümünde bana işinize nasıl yardımcı olduğunu söyleyin!

Diğer içeriklerimiz

Anahtar Kelime Aracı Bulucu

Site Hız Testi Google Site Performansını nasıl etkiler

SEO danışmanı ve web tasarımcısı. Dijital Pazarlama konusuna tutkuluyum, Şirketlere ve serbest çalışanlara, şirketlerinin internette dijital dönüşümünde yardımcı oluyorum. SEO ve web tasarımı konusundaki bilgilerimle şirketlerin internette görünürlüklerini kazanmalarını ve hedeflere ulaşmalarını sağlıyorum, ayrıca bilgilerimi insanlarla buradan paylaşmayı seviyorum ve önemsiyorum.