Google Fotograflar galerideki videoların kısa önizleme kliplerini gösteriyor

google fotograflarda klipleri gösteriyor

Öyle Görünüyor ki bu yıl fotoğraf uygulamaları güncelleme yılı

Bu yılın başlarında apple IOS 13 fotograf uygulaması önizlemesinde bize daha iyi otomatik olarak oluşturulan öyküler, hareketli görüntüler ve otomatik olarak dağınıklığı düzelten çok daha canlı bir galeri gösterdi.

Ancak Google geride kalacak bir kurum değil. Güncellenmiş  Google Fotoğraflar uygulaması, videolarınızı önizlemede, galerinizde gezinirken küçük resimlerinde oynatır . Güncelleme birkaç gündür yayınlanmakla birlikte, Android Polisi tarafından tespit edildi . Bakın, hala birkaç sınırlama var, bu yüzden muhtemelen henüz canlı bir video önizleme görmediniz.

Birkaç gün önce yayınlanmaya başlayan Google Foto’nun 4.20 sürümüyle, kitaplığınızdan geçerken videoların canlı önizlemelerini göreceksiniz. Önizlemeler sonuna kadar otomatik olarak oynatılır ve küçük resim hala görünür durumdaysa yeniden başlatılır. Küçük resim görünmeye başladığında, video durur.

Birincisi, bir video önizlemesini gerçekten görmek istiyorsanız, tam olarak yakınlaştırmanız gerekir – en küçük resim boyutu, klipleri otomatik olarak önizleyen tek resimdir. 

.

Ayrıca, klipler telefonunuzdaysa , önizlemeler en iyi şekilde çalışır – bulut destekli videolar yüklenmeden önce biraz zaman alabilir.

Bu nedenle, kesinlikle bu özelliğin tüm galeri görüntüleme modlarında çalışacak şekilde genişletilmesini istiyoruz – tamamen yakınlaştırılmış şekilde yakınlaştırılmış – ve cihazda olmayan klipler için. Belki de uygulama, her klipten basit bir GIF oluşturmak ve bunu her gezindiğinizde bir önizleme olarak sunmak için yapılabilir. Göreceğiz … Özellik biraz az pişmiş görünüyor, bu nedenle Google muhtemelen henüz bitimedi ve üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Not: Google Foto video önizlemeleri 4.20 sürümüyle sunuldu. Bu özellik henüz iOS istemcisinde başlatılmadı. Web’deki fotoğraflar, kullanıcıların önizleme için bir videonun üzerine gelmesini sağlar, ancak Android’de olduğu gibi otomatik oynatılmaz.

SEO danışmanı ve web tasarımcısı. Dijital Pazarlama konusuna tutkuluyum, Şirketlere ve serbest çalışanlara, şirketlerinin internette dijital dönüşümünde yardımcı oluyorum. SEO ve web tasarımı konusundaki bilgilerimle şirketlerin internette görünürlüklerini kazanmalarını ve hedeflere ulaşmalarını sağlıyorum, ayrıca bilgilerimi insanlarla buradan paylaşmayı seviyorum ve önemsiyorum.