Başarılı içerik yazarının sırları


içerik yazarının sırları
içerik yazarının sırları

Başarılı içerik yazarının sırları , Tıpkı bir kameralı herkesin bir fotoğrafçı olmadığı gibi, yazarlar için de aynısı geçerlidir. Klavyeye çarpan herkes bir yazar değil.İyi bir yazım üretmek çok zor olabilir. Okumak Amerika da yapılan araştırmaya göre en az favori etkinliktir. İnsanlar Konuşmayı tercih ediyorlar, sonra okuma ve son olarak kitlelerin bir kısmını konuşma ya da okumadan daha çok yazmak gibi. Bu nedenle birçok insan için neredeyse yabancı bir yetenektir yazmak.Her gün yazılanlardan çok farklı olan içerik yazımı söz konusu olduğunda. Ve en önemli şey, okuyucunun ilgisini korumaktır. Okuyucular, makalenizdeki ilgiyi saniyeler içinde kaybetme eğilimindedir. Bu nedenle okuyucu dostu bir makale üretmek çok zordur.

Okurlarınız sadece sizden en iyisini kabul eder.Makaleniz aynı zamanda bilgilendirici ve eğlenceli olmalıdır. Bu ikisinin bir karışımını inşa etmek zordur.Başarılı bir içerik yazarının sırları için makalelerinizin olağanüstü olmasını istiyorsanız, o zaman çok fazla araştırma yaptığım belirli bir yazı dizisi hattını takip etmelisiniz. İnternetteki en iyi makalelerin çoğunu iyice inceledim ve içerik yazarlarının makalelerini büyüleyici hale getirmek için gizlice kullandıkları 10 sırrın bir listesini hazırladım.Aşağıdaki listede, içeriğinizin şu an olduğundan daha iyi bir şekilde yayınlanmasını garanti edecek içerik yazarının sırları vardır. İçerik yazımı alanında kendiniz için hızlı bir isim yapmak istiyorsanız, listeyi dikkatlice takip edin ve her noktada takip ettiğinizden emin olun.Yani daha fazla gecikme olmadan, başarılı bir içerik yazarının sırları listesini size sunarım.

Çalışmanızı büyüleyen başarılı içerik yazarının sırları

 1. Kapsamlı bir araştırma.

Herkes bir cep telefonunun nasıl çalıştığını veya Windows’un nasıl kurulacağını bilir, dolayısıyla eski konuları tekrar tekrar sürüklemeyin. Okuyucularınıza yeni bir şey verin. Sadece bir akıllı telefondan nasıl para kazanılacağı gibi. Bunun gibi konuların okuyucunun dikkatini çekmesi kesin. Ama ilk başta kapsamlı bir araştırma yapmanız gereken bir şey vermek için.Sadece hype bir süslü başlık ile inşa ve makalenin geri kalanı asılı bırakın. Nişinizde son gelişmelerle kendinizi güncel tutun,doğru niş seçmek için lütfen okuyun . Pazardaki en yeni teknolojiyi ve gadget’ları tanıtmaktan ziyade bir teknoloji blogcuysanız, Bu yüzden bir iPhone 7’nin ne yapabileceğini dünyaya söylemenin zamanını boşa harcamayın. Bunun yerine, iPhone’un ne yapacağını onlara söyleyin. Dünyaya bilmediklerini söyleyin.Her zaman internet ve Google her konuda araştırma yapmak için en iyi kaynaklardır. Ayrıca, birden fazla URL’ye referans olarak bağlantı eklemeyi deneyin, bu sizin iddianızı çok daha fazla yasallaştırır ve okuyuculara söylediklerinizi anlatır.

 1. Kendi imzanız da sezginiz var.

Eşsiz sezginiz yoksa, içerik yazma efsanesi olamazsınız.Herkes okuduğunu kopyalayabilir ve basitçe çoğaltabilir.İşinizi ayrı tutmak için, yeniliği zaten kabul edilmiş fikirlere dahil etmeniz gerekir.Kapsamlı bir araştırmadan sonra, yazacağınız tüm noktaları not alın. Bunu yaptıktan sonra 2. aşamaya geçin. Bu, öğrendikleriniz hakkındaki düşüncelerinizi ifade etmeye çalışıyor. Becerilerinizi yazar olarak gösterdiğiniz yer burası.Herkesin yazdığı gibi, her bireyin kendi konuşma şekli vardır. Kullanacağı kelime oyununa karar verir. Bu, her yazarın sahip olduğu doğuştan gelen bir yetenektir.

Tek yapmanız gereken kendi sesinizi bulmak ve bunun için profesyonel yazarların takip ettiği 3 basit adım var. Bu KOPYA, MASTER ve YENİLİK.Fikri veya kavramı kopyalayın, efendisi olun. Onunla ilgili her şeyi bilmek ve nihayetinde yenilik getirmek. Bu, insanlara bilmedikleri bir şey anlatıyor ya da herkesin şimdiye kadar kaçırdığı belli bir gerçeğe işaret ediyor.Ünlü bir yazarın veya en sevdiğiniz yazarın yazı stilini kopyalamaya çalışmayın. Bunun yerine, yeni bir şeye yuvarlamaya çalışın çünkü okuyucular, tüm konseptin yanı sıra başka bir yerden stili kopyaladığınızı, bir okuyucunun bunu anladığını, işinize ilgilerini kaybettiğini belirleyebilir. Bu nedenle kendi imza yazınıza sahip olmak zorunludur.

 1. Noktasında kalın.

Mükemmel yazılmış bir blogun bozulmasının en kolay yolu, orijinal konunuzdan sapmaktır. Bu doğal olarak önemli bir hatadır. Yazarken, farklı bir konuya yol açabilecek ekstra bilgi getiriyorsunuz. İnternetin artıları ve eksileri hakkında bir makale yazdığınızı ve Facebook’u bir kongre olarak ele aldığınızı varsayalım.Oraya kadar devam et ve bir sonraki noktaya git.Facebook’u genel olarak tartışmaya başlamayın, kurulduğunda olduğu gibi, orada ne olur, vb. Okuyucunuz, Facebook’u okumak için değil, internetin artıları ve eksileri için makalenize geldi.Konudan uzaklaşmamak için ilk ve son paragrafı düşünün. Bu, makalenizi sınırlı bir sınırda tutacaktır. Sizin sonucunuz veya genel olarak “ALTı çizilmiş alt satır” olarak bilinen makalenizin özüdür. Okuyucular üzerinde büyüleyici bir etki yaratmak için alt satırı benzersiz tutun.Yazmayı tamamladıktan sonra, düzenleme oturumlarını gözden geçirin ve eklediğiniz gereksiz ayrıntıları kesin.

 1. Başarılı içerik yazarının sırları için Uzun ya da kısa, önemli değil!

Eşit derinlik uzunluğunu çıkarmak zor bir şey ama ben sizin için basit hale getireceğim. Her okuyucunun psikolojisi farklıdır; Bazıları uzun makaleleri tercih ederken bazıları kısa makaleleri tercih ediyor. Yapman gereken şey orta bir zemin bulmak. Okuyucunun can sıkıntısını önlemek için makalenizdeki noktaları ve alt başlıkları tanıtın. Yazmak için çok azının olduğu bir konu varsa, derinlemesine araştırın, iyi araştırın ve makalenin en önemli yönünü ayrıntılı bir şekilde ele alın. Ancak üzerine yazmak için çok fazla materyal varsa, tartışmak istediğiniz en önemli özellikleri seçin, gerisini kesin

 1. Benzersiz bir şey göster.

Bu temelde benzersiz bir makale oluşturmanıza yardımcı olabilecek basit bir yapım adımıdır. Her şeyden önce, makalenizi üç bölüme ayırın.

 • Konu ; Bunun ilk önce olduğu açıktır. Bu konu satırınız veya tüm dönüşüm noktasıdır.
 • Fikir ; Makalenizde ifade etmek istediğiniz fikir budur.
 • POV ; Konuya karşı veya lehine olsanız da, taraf seçebileceğiniz yer burasıdır.

Makalenizi bu noktalarda oluşturabilirsiniz. Girişinizle başlayın, puanlarınızı ve fikirlerinizi olası olmayan karşılaştırmalar yapın ve makalenizin tarafsız ve tarafsız kalmasını sağlamak için karşıt görüşlere katılmayı unutmayın. Kategoriler ve bölümleri daha fazla vurgulayabilir, makalede taşıyacağınız belirli bir tonu seçebilirsiniz. Son olarak, her zaman yenilikçi ol.

 1. İyi bir başlık çok zaman alır.

Başlık her şeydir! Makalenizin gövdesi ne kadar olağanüstü olursa olsun, kötü bir başlık okuyucuyu okumaya başlamadan önce bile makalenizi mahvedebilir. Bu nedenle güzel bir başlık zorunludur, bu yüzden sıra dışı bir başlık elde etmek için kendinize zaman ayırın. İyi bir içerik yazarı olmanız için, bir başlığın akılda kalıcı olması gerektiğini, içeriğin tahmin edilmesi gerektiğini, anahtar kelimeyi içerdiğini ve makalenin geri kalanında taşıyacağınız tonunuzu yansıtması gerektiğini unutmayın.

 1. Okuyucuyu daha çok şey için tutmaya devam edin.

Bu iyi bir içerik yazarı olmak bir savaş ve bunu kazanmak zorundasınız! Makalenizin ilk satırı, okuyucunun tüm makaleyi okumadan okulu bırakmasına izin vermeyecek kadar cazip olmalıdır. Bunu arkadaşınızın ilk satırı, sadece tamamladığınız bir makalenin ilk satırını okumasını isteyin; eğer geri kalanını okuyorsa o zaman İyi bir iş çıkardınız ve bu gerçekleşmezse, ilk satırını bu büyüleyici efekte sahip olana kadar yeniden yapın.

 1. Giriş Önemlidir.

İlk paragraf, ilk satırın yaptığı kadar önemlidir. İlk paragraf cevap vermeyen soğuk telemarketers gibi olmalıdır. İlk paragrafı başarıyla yazdıysanız, makalenizin vurulacağı garanti edilir. Kısa bir makale için ilk paragraf giriş (50-80 kelime) ve daha uzun makaleler için ilk paragraf çifti bir giriş olabilir (150-200 kelime).

 1. Gereksiz abartı (haype) oluşturmayın.

Bu, çoğu yazarın yaptığı ortak bir hatadır. Tüm makalede sürdürülmesi zor olan başlangıçta bu tür gereksiz abartı yaratırlar. Bu, okuyucunun sıkılmasından ve makalenizin okunamamasından kaynaklanır. Bu nedenle iyi bir içerik yazarı olmak için sürükleyip abartmamalısınız. Sadece makale boyunca sürdürülebilen hype inşa edilmelidir

.Başarılı bir içerik yazarı sırları için, bilgiyi inandırıcı tutun, okuyucuya iddiayı inandırmak için kaynak linkleri ve istatistiklerle ilgili gerçekleri sağlayın. Aksi takdirde, okuyucu makaleyi yakında bırakılabilir.

 1. Makale Sonu.

Giriş, tanıtımın son derece önemli. Ve filmlerde olduğu gibi, kötü bir son, mükemmel bir filmi mahvedebilir.Makalelerdeki durum aynıdır. Olağanüstü bir makale yaptıktan sonra, tüm zor işlerinizi kötüye kullanmayın.Aslında, okuyucuyu son sözünüze verecek olan sonuna kadar elinizden gelenin en iyisini yapın. İyi bir son, okuyucularınızı günlerce derin düşüncelerle bırakabilir ve sizden bir sonraki adımı duymak için sabırsızlanıyor. Okurun nasıl oluşturulduğu budur. Bu nedenle istisnai bir sonun oluşturulması zorunludur.

Protip

Bu, makalelerinizi bir sonraki seviyeye taşımak için bir bonus noktasıdır. Kendinize ait olan makaleyle ilgili kişisel görüşlerinizi bildiren iyi bir sonuç eklemeyi deneyin. Okuyucular yazarın fikrini okumaktan zevk alır, bu yüzden sonuca eklerler.

Sonuç

Bu makalede başarılı bir içerik yazarının sırları var.Sonuç olarak, başlamadan önce iyice araştırın, metni sade, basit ve okunabilir tutun. Fantezi dili kullanmaktan kaçının, ancak tartıştığınız fikirlerle ilgili yenilikçi olun. Makaleyi kendinize özgü imzanızmış gibiyazın, benzersiz olun, farklı açılardan deneyin ve okurlarınızı büyüleyecek olan kalıcı bir izlenim ile başlayın ve bitirin.

Ayrıca:

SEO Temelleri: Yeni Başlayanlar İçin En İyi SEO Eğitimi 2018

SEO Rehberi: En iyi Off-page SEO Teknikleri 2018

Site trafiği artırmanın başlıca yolları

SEO danışmanı ve web tasarımcısı. Dijital Pazarlama konusuna tutkuluyum, Şirketlere ve serbest çalışanlara, şirketlerinin internette dijital dönüşümünde yardımcı oluyorum. SEO ve web tasarımı konusundaki bilgilerimle şirketlerin internette görünürlüklerini kazanmalarını ve hedeflere ulaşmalarını sağlıyorum, ayrıca bilgilerimi insanlarla buradan paylaşmayı seviyorum ve önemsiyorum.