Karaciğeri detoks etmek için gerekli 9 gıda

Karaciğeri detoks etmek
Karaciğeri detoks etmek
 
 

Karaciğeri detoks etmek için gerekli 9 gıda

Karaciğeri detoks etmek, vücudumuzda sahip olduğumuz en hayati organlardan biridir. Sorunlu bir karaciğer düzgün çalışmayacak bunu size her gün hissettirecektir. Çeşitli semptomlar, genel yorgunluk, diyare, gastrik reflü, sararma, cildin hassasiyeti, mide kanaması veya şişlik gibi karaciğer toksisitesi ile ilişkilidir. Karaciğer sindirim ve vücudun korunmasında önemli bir rol oynadığından, düzgün çalıştığından emin olmak önemlidir. Bunu yapmak için, karaciğerinizi detoksize etmek için size 9 besin listesi sunuyoruz.

Havuç Detoksu

1Havuç Detoksu

Karaciğeri detoks etmek, A, C, D ve E vitaminleri bakımından zengin, potasyum, magnezyum, fosfor, biyotin ve diğer birçok mineral içeren havuçlar olağanüstü etkilidir. Gerçekten de, havuçlar karaciğerinizdeki tüm toksinleri ortadan kaldırmakla kalmaz aynı zamanda karaciğerimizde ve vücudunuzdaa derinlemesine bir temizlik sağlar. Sonucu doğru şekilde değerlendirmek için günde 2-3 havuç tüketmeniz tavsiye edilir.

Ispanak Detoksu
Ispanak Detoksu

3Ispanak Detoksu

Karaciğeri detoks etmek, 9 gıda , B1 vitamini, çinko, kolin, protein, B6 vitamini, K vitamini, demir, magnezyum, folat ve daha pek çok besin maddesindeki zenginliği ile ıspanak da Karaciğer detoksunda yerini almıştır. bu listedeki besin maddeleri, karaciğere zarar veren ,s kimyasal maddeler, ağır metaller ve diğerleri gibi her türlü maddeyi nötralize edebilir.

Brokoli Detoksu
Brokoli Detoksu

4Brokoli Detoksu

Karaciğeri detoks etmek , Brokoli  birçok besin maddesine ek olarak, brokoli karaciğeri detoksifiye eden enzimleri aktive eden bileşikler içerir, bu sebepten dolayı en popüler sebzelerden biridir.. Ayrıca, tüketildiğinde brokolinin etkileri birkaç hafta boyunca hissedilir.

Sarimsak Detoksu
Sarimsak Detoksu

5Sarımsak Detoksu

Karaciğeri detoks etmek, Sarımsak, karaciğerdeki toksinlerden kurtulan enzimleri aktive etmeyi sağlayan birçok antioksidan ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Ek olarak, sarımsaktaki allisin varlığı, karaciğerde toksin birikimini önler ve karaciğer fonksiyonunu büyük ölçüde iyileştirir.

Domates Detoksu
Domates Detoksu

6Domates Detoksu

Karaciğeri detoks etmek, Domatesler güçlü bir doğal antioksidan olan likopen açısından zengindir. Ayrıca, C vitamini, A, E ve diğer birçok antioksidandan oluşur. Tüm bu besinler karaciğerinizi ve tüm vücudunuzu detoksifiye etmeye yardımcı olur.

Domatesin akne tedavisinde kullanımı ile ilgili yazımız.

Avokado Detoksu
Avokado Detoksu

7Avakado Detoksu

Karaciğeri detoks etmek,  Yukarıda bahsedilen meyve ve sebzeler gibi, avokado da antioksidanözellie sahip omükemmel özelliklere sahiptir. Ayrıca avokado, vücuttaki glutatyonun doğal üretimini artıran bileşiklere sahiptir. Glutatyon antioksidanların kralı olarak lakaplı karaciğerinizi iyice temizler.

Greyfurt Detoksu
Greyfurt Detoksu

8Greyfurt Detoksu

Karaciğeri detoks etmek, Greyfurt Elyaf, C vitamini, likopen, kolin, potasyum ve diğer birçok element açısından zengindir. Greyfurtta bulunan antioksidanlar karaciğerinizden geçerken vücudunuzu iyice temizler. Bu şekilde, mümkün olan en iyi şekilde çalışabilen derin temiz bir karaciğeriniz olur.

Limon Detoksu
Limon Detoksu

9Limon Detoksu

C vitamini seviyesi yüksek olan limon, en etkili antioksidanlardan biridir. Gerçekten de vücudunuzu ve vücudunuzdaki tüm toksinlerden vücudunuzu temizlerken, karaciğerinizide korur.

Yesil Çay Detoksu
Yesil Çay Detoksu

10Yeşil Çay Detoksu

Yeşil çayın faydaları iyi bilinmektedir. Karaciğerinizi detoksifiye etmenize yardımcı olmanın yanı sıra, işleyişlerini optimize etmelerine yardımcı olur.

 

Ayrıca:

BİTKİSEL İLAÇLAR: MAYDONOZUN 5 FAYDASI

RHASSOUL, AYRICA GHASSOUL VEYA RASSOUL DENİR

Ayrıca bu konuda uzman görüşü için 

SEO danışmanı ve web tasarımcısı. Dijital Pazarlama konusuna tutkuluyum, Şirketlere ve serbest çalışanlara, şirketlerinin internette dijital dönüşümünde yardımcı oluyorum. SEO ve web tasarımı konusundaki bilgilerimle şirketlerin internette görünürlüklerini kazanmalarını ve hedeflere ulaşmalarını sağlıyorum, ayrıca bilgilerimi insanlarla buradan paylaşmayı seviyorum ve önemsiyorum.