Kil Maskesi: Rhassoul, ayrıca Ghassoul veya Rassoul

Kil Maskesi: Rhassoul, ayrıca Ghassoul veya Rassoul Rhassoul% 100 doğal, ekolojik ve organik bir kozmetik üründür. Genellikle toz formunda satılır , ancak Rhassoul katı formunu da satın alabilirsiniz . Rhassoul un kökü “Rassala”, Arapça anlamı yıkama ile ilgilidir , Tozlu pembe-kahve rengindeki Rhassoul kili, Fas’ın doğusunda yer alan Atlas Dağlarının eteklerinde bulunur ve bu dağların derinlerinden kazıllarak çıkarılır. Ghassoul yüz ya da vücut için şampuan veya maske olarak da kullanılabilir

Ürünü aşağıdaki linkten temin edebilirsiniz.

FAS  KİL MASKESİ

Rhassoul kil maskesi nerelerde kullanılır

Yüz ve vücut bakımında, cildi aydınlatır ve cildi yumuşatır. Tüm yabancı maddeleri hassas bir şekilde emer ve cildi iyice temizler.

Saç bakımında, Ghassoul mükemmel bir takviye maddesidir. Saçı, yumuşak ipeksi, parlak, hacimli hale getirir ve kalıcı yağ veya kepek den arındırır, hassas ve tahriş olmuş kafa derisinii düzenler.  Kafa derisini temizlerken yağı yok ederek saçın parlak ve canlı olmasını sağlayan sebum salgısını düzenler .

Bu kilin En önemli özelliği tüm cilt tiplerine uygun olmasıdır , ciltteki toksinleri emme gücü ve detoks yapmasıdır ,  Fazla yağları ve toksinleri emerek kan dolaşımını hızlandırdığı için mükemmel bir cilt bakım ürünü olarak kabul edilir .

Rhassoul kil maskesi çok yüksek mineral içerdiğinden iyi bir detoks uygulamasıdır. Rassoul silis, magnezyum, demir, kalsiyum, potasyum, sodyum, gerekli diğer elementler ve provitaminden oluşur. Jel içeriği, Rasul’un% 55’ini oluşturur. Su emme kapasitesine sahiptir ve diğer killere göre önemli ölçüde su emebilir , ağırlığının 1.66 katını emebilir.

Tunus ve Fas da Ghassoul denilen bu kil , hamamın tüm ritüellerinin temel unsuru olmaya devam ediyor. 

Rhassoul, Ghassoul Kil Maskesi :Kullanım talimatları:


Kil Maskesi yapımı: Saç maskesi veya yüz bakımı için kil bir kapta gevşetilerek, kremsi bir karışım elde edilene kadar az miktarda su ile bir miktar toz miktarı kullanılır. ve
Ayrıca masaj da kullanılan bitkisel yağlar,çiçek esansları eklemek de mümkündür.

Unutmamak gerekli ki sonuçları görmek için düzenli kullanımak gerekir. Cildi arındırmak, gözenekleri sıkılaştırmak, sivilce ve akne tedavisi, Cildi ölü deri ve toksinlerden temizlemek, pullanmayı giderme, cildi nemlendirme gibi tedavi edici özelliklerinin yanında iyileştirme özellikleride vardır . Bu kili bir süredir baş gösteren pullanmaya karşı kullanmaya başladım ve sonuçlarınıda sizlerle paylaşacağım .

Ayrıca :

KESİNLİKLE BİLMENİZ GEREKEN FASLI KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI !

BİTKİSEL İLAÇLAR: MAYDONOZUN 5 FAYDASI

SABAH KALKMANIN DÖRT YOLU

HAYATINIZI YÖNETMEK İSTİYORSANIZ, DUYGULARINIZI ORGANİZE ETMEYİ ÖĞRENİN

SİVRİSİNEK KOVUCU SEÇİMLERİNDE BİLİNMESİ GEREKENLER

SİVRİSİNEK ISIRIĞINA İYİ GELEN YEDİ TEDAVİ

THE 100 KONUSU – KARAKTERLERİ VE OYUNCULARI

SUPERNATURAL DİZİ KONUSU

SEO danışmanı ve web tasarımcısı. Dijital Pazarlama konusuna tutkuluyum, Şirketlere ve serbest çalışanlara, şirketlerinin internette dijital dönüşümünde yardımcı oluyorum. SEO ve web tasarımı konusundaki bilgilerimle şirketlerin internette görünürlüklerini kazanmalarını ve hedeflere ulaşmalarını sağlıyorum, ayrıca bilgilerimi insanlarla buradan paylaşmayı seviyorum ve önemsiyorum.