Parfüm, Eude de toilette, cologne gibi Kokular arasındaki farklar

“Parfüm” ve “kolonya” gibi kokular arasındaki  farkları şişenin kime ait olduğu veya hangi kontuarda satıldığı ile ilgili olduğunu düşünebilirsiniz. Gerçek, bundan biraz daha kapsamlıdır. Basitçe, tüm kokular büyük ölçüde aynıdır, ancak alkol ve sudaki yağ konsantrasyonuna dayanılarak kategorilere ayrılırlar.

Parfüm, Eude de toilette, cologne arasındak farklar
Parfüm, Eude de toilette, cologne arasındak farklar

 “koku” genellikle alkol ve su içinde seyreltilmiş bir miktar parfüm yağı olduğuna dair bir unisex terimidir. Konsantrasyona bağlı olarak farklı bir isim alır.

Koku Tipleri

  • Eau Fraiche – Parfümün en çok seyreltilmiş hali, genellikle alkol ve suda% 1 -% 3 parfüm yağı içerir. Genellikle Kalıcılığı bir saatten daha az sürer .
  • Köln (Eau de Cologne) – Kuzey Amerika’da erkeksi kokular için kullanılan parfüm için en eski terimdir. Hafif, taze ve meyveli, tipik olarak alkol ve suda% 2 -% 4 parfüm yağlarından oluşur. Genç insanlar için kokularda kullanılmaya eğilimlidir. Kalıcılığı yaklaşık 2 saat sürer .
  • Toilette (Eau de Toilette) – Alkol içinde çözülmüş% 5 -% 15 saf parfüm özü içeren hafif sprey bileşimi. Genellikle kalıcılığı yaklaşık 3 saat sürer .
  • Parfüm (Eau de Parfum) – Tarihsel cinsiyetsiz, hem erkek hem de kadın kokularını tarif etmek için kullanılır. Kokuyu tanımlamak için kullanılan en iyi terimdir. % 15 -% 20 oranında saf parfüm özü içerir ve kalıcılığı yaklaşık 5 ila 8 saat sürer .
  • Parfüm – Tüm koku seçeneklerinin en yoğun ve pahalısıdır . Hafifçe yağlı, parfüm veya parfum,% 20 -% 30 oranında saf parfüm özünden oluşur. Tek bir parfüm uygulamasının kalıcılığı  24 saate kadar dayanabilir .

Bu, kokular konusunda bilinmesi gereken bir şeydir  ve bu sıcak yaz günlerinde daha az kokulu, yada  sadece Dışarıdayken ve tüm gece sosyalleşirken bir koku arıyorsanız seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.

Kokuya tam bir giriş (aşağıda bağlantılıdır) ayrıca birkaç öneride bulunur ve bir tane alışveriş yaparken koku duyacağınız bazı notları ve bu tür kokuların cildinizde ne kadar sürdüğünü açıklar. Ayrıca, kokuların nasıl fiyatlandırıldığı ve bazılarının pazarlıklı bodrum katları, diğerlerinin neden pahalı olduğu konusunda da kararlıdır. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Nasıl br parfüm kullanmalısınız 

Farklı konularımız için takip edebilirsiniz :

KESİNLİKLE BİLMENİZ GEREKEN FASLI KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI !

SİVİLCE TEDAVİSİ AKNE TEDAVİSİ : CİLDİNİN HIZLI BİR ŞEKİLDE TEDAVİ EDİLMESİ İÇİN…

BİTKİSEL İLAÇLAR: MAYDONOZUN 5 FAYDASI

SIRT AĞRILARINDAN KURTULMAK İÇİN TETİK NOKTALARI NA MASAJ YAPMAK.

İNGİLTERE KRALİYET AİLESİ MODA KURALLARI NELERDİR ?

SEO danışmanı ve web tasarımcısı. Dijital Pazarlama konusuna tutkuluyum, Şirketlere ve serbest çalışanlara, şirketlerinin internette dijital dönüşümünde yardımcı oluyorum. SEO ve web tasarımı konusundaki bilgilerimle şirketlerin internette görünürlüklerini kazanmalarını ve hedeflere ulaşmalarını sağlıyorum, ayrıca bilgilerimi insanlarla buradan paylaşmayı seviyorum ve önemsiyorum.