İngiltere Kraliyet ailesi moda kuralları nelerdir ?

İngiltere Kraliyet ailesi moda kuralları

İngiltere Kraliyet ailesi moda kuralları vardır ve bu geleneksel kurallar günümüzde de varlığını sürdürmeye devam etmektedir .

Gelinlikler Kraliçe tarafından onaylanmalıdır

Gelinlikler Kraliçe tarafından onaylanmalıdır
Gelinlikler Kraliçe tarafından onaylanmalıdır

Gelinlikler Kraliçe tarafından onaylanmalıdır.

Kraliçenin kraliyet düğün giysisinin son versiyonunu onaylaması bir gelenektir.

Görünüşe göre Kraliyet ailesi moda kurallarına göre , Kraliçe Elizabeth 2011’de Kate Mcdonald’ın Alexander McQueen elbisesini onaylamak zorunda kaldı ve aynı şeyi Prince Mark’a evliliği için Meghan Markle’ın elbisesiyle yaptı.

Kraliyet ailesi moda kuralları: Kraliyet ailesinde renkli ojelere izin verilmez

Renkli ojelere izin verilmez
Renkli ojelere izin verilmez

Kraliçe Elizabeth ya da Kate Middleton’ın resmi bir yere çıktığını gördüğünüzde, tırnaklarının renginin hala nötr olduğunu fark edebilirsiniz. Resmi bir görevdeyken ince güller veya açık bir oje kullanırlar, çünkü Kraliyet ailesi moda kuralları içerisinde kraliyet faaliyetleri sırasında sadece doğal görünümlü tırnaklara izin verilir. Bu noktayı göstermek için, fotoğraftaki doğal tırnaklara bir göz atın.

Tiara (taç ) ilk kez gelinlikle giyilir

Tiara ilk kez gelinlikle giyilir
Tiara ilk kez gelinlikle giyilir

Kraliyet ailesi moda kurallarından biride Tiara (taç ) ilk kez gelinlikle giyilir.
Tiaralar sadece en önemli kraliyet etkinlikleri için giyilir ve tipik olarak ilk kez gelinler tarafından giyilir. Kate Middleton, 2011’de Prens William’la olan düğünü için Kraliçe Elizabeth’in Cartier Halo tacı ödünç aldı ve hatta birkaç kez Prenses Diana’nın tacını giydi.

Kraliyet ailesi moda kuralları: Kraliçe gizli mesajlar göndermek için el çantaları kullanır

KRALIÇE GIZLI MESAJLAR GÖNDERMEK IÇIN EL ÇANTALARI KULLANIR
kraliçe el çantası kllanır
  • Kraliyet ailesi moda kuralları : Kraliçe’nin asla çantasız olduğunu görmezsiniz … Çünkü onu gizli mesajlar göndermek için kullanır. Örneğin, akşam yemeğini bırakmak istediğinde, yardımcısının yanına gelmesi için çantasını masanın üstüne koyması gerekir.
  • Konuştuğu esnada çantasını diğer eline koyarsa bu konuşmayı kibarca durdurmak istediği anlamına gelir. Kraliyet tarihçisi Hugo Vickers, Kraliçe ile konuşuyorsanız ve çantayı bir elden diğerine hareket ettirdiyseniz, bu çok rahatsız edici olurdu.” diyor .
  • Kraliçe yada Kral seyahat esnasında her zaman siyah bir takımı hazır tutmak zorundadır.
    En yaygın olan kurallardan biri, bir aile üyesinin ölmesi durumunda yedek bir siyah kıyafete ihtiyaç duyulmasıdır. Bu şekilde, İngiltere’ye geri döndüklerinde, uygun bir kıyafet giymiş olurlar …
    örneğin, Prenses Elizabeth babasının 1952’de öldüğü sırada Kenya’daydı. Siyah kıyafetler getirmedi ve bu yüzden uçakta beklemeden önce gelmesi için uçakta beklemek zorunda kaldı. dışarı çıkamadı

Kraliyet ailesi moda kuralları: TAYTLAR * ŞIDDETLE * ÖNERILIR, ANCAK ZORUNLU DEĞILDIR.

Kraliyet ailesi moda kuralları: Meghan Markle’ın Kasım ayında nişan fotoğrafları sırasında tayt giymediğini fark etmiş olabilirsiniz. Bu, Markle’ın bazı kraliyet protokollerini nasıl yıktığının bir örneğidir.
Teknik olarak resmi bir kural olmamasına rağmen, Kraliçe, Kate Middleton ve Prenses Diana’nın her zaman tayt giymesinden beri kesinlikle teşvik edilmektedir. Taytları da çok etkileyicidir çünkü neredeyse görünmezler!
diğer kurallar için

Farklı konularımız için takip edebilirsiniz :
KESİNLİKLE BİLMENİZ GEREKEN FASLI KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI !
SİVİLCE TEDAVİSİ AKNE TEDAVİSİ : CİLDİNİN HIZLI BİR ŞEKİLDE TEDAVİ EDİLMESİ İÇİN…
BİTKİSEL İLAÇLAR: MAYDONOZUN 5 FAYDASI
SIRT AĞRILARINDAN KURTULMAK İÇİN TETİK NOKTALARI NA MASAJ YAPMAK.

SEO danışmanı ve web tasarımcısı. Dijital Pazarlama konusuna tutkuluyum, Şirketlere ve serbest çalışanlara, şirketlerinin internette dijital dönüşümünde yardımcı oluyorum. SEO ve web tasarımı konusundaki bilgilerimle şirketlerin internette görünürlüklerini kazanmalarını ve hedeflere ulaşmalarını sağlıyorum, ayrıca bilgilerimi insanlarla buradan paylaşmayı seviyorum ve önemsiyorum.