Bitkisel ilaçlar: Maydanozun Faydaları ve kürü

Maydanozun faydaları Yemek pişirmede çok kullanılan, maydanozun sağlığımız için birçok faydası vardır. Gerçekten de, bu aromatik bitki sadece yemeklerimizi süslemek yada tat vermek için kullanılmaz. Maydanoz kürü olarak da çeşitli tedavilerde kullanılır.
İçerdiği çeşitli maddeler sayesinde maydanoz, eşsiz bir sağlık koruyucusu ve güzellik rutininde acilen yer alması gereken bir maddedir. Çeşitli hastalıkların önlenmesine yardımcı olan doğal bir ilaçtır.
Ogaste, Maydanoz temelli bazı doğal ilaçlar keşfetmeyi öneriyor. Maydanozu sağlık için kullanmanın 5 farklı nedeni var.

Maydanozun Faydaları ve kürü :

1-Akne Ve Pigment Lekelerine Karşı

Maydanozun  faydası olarak, Maydanoz vitaminler, mineraller ve eser elementler (eser element” adını alan on üç bio elementten demir, manganez, kobalt, bakır, çinko, molibden, va- nadyum, krom ve kalay’ın metal olmalarına karşın, flor, silisyum, selenyum ve iyot ametal özelliktedir) bakımından zengindir. Bu zenginlik, cilt için çok fayda sağlar. Gerçekten de, bu aromatik bitki, cildi aydınlatıp sıkılaştırmaya, akne ve pigmentasyon lekelerine karşı savaşmaya ve daha iyi iyileşmeye yardımcı olur.

Akne Tedavisinde Maydanoz Kürü

Akne Tedavisinde Maydanoz Kürü: Birkaç maydanoz yaprağı alın ve bir kaşıkla ezin. Sonra 2 tatlı kaşığı bal ekleyin ve yeşile dönene kadar iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayın ve temiz su ile durulamadan önce yaklaşık on dakika bekletin.

2- Varisli Damarlara Karşı Maydanozun Faydaları

Maydanozun diğer bir faydası, Maydanoz yaprakları, varisli damarların görünümünü azaltan ve önleyen iki madde içerir. Bu iki güçlü madde, C vitamini ve dir. Burada kan dolaşımınızı kolaylaştıracak ve varisli damarlara karşı savaşmanızı sağlayacak smoothie şeklinde bir çare sunuyoruz. Bu smoothie’yi hazırlamak için küçük bir avuç maydanoz, pancar, bir bardak su (200 ml) ve yarım limon suyu gerekir.

Damar Tedavisinde Maydanoz Kürü

Varisli damar tedavisinde maydanoz kürü: Bir karıştırıcıya maydanoz, su ve limon suyuyla kesmiş olduğunuz pancarı koyun. Düzgün bir içecek olana kadar her şeyi karıştırın.
Bu püreyi , haftada 3 kez her sabah içebilirsiniz.

3- İdrar Yolu Enfeksiyonuna Karşı maydanozun Faydaları

Maydanozun  faydası, İdrar yolu enfeksiyonlarından şikayetçiyseniz, maydanoz tüketmeniz şiddetle tavsiye edilir. Gerçekten de, bu bitkinin antiseptik özellikleri bakterileri yok etmeye ve iltihabı azaltmaya yardımcı oluyor. Her gün içtiğiniz iki bardak kaynar suya iki çorba kaşığı taze maydanoz koyarak maydanozlu çay içebilirsiniz. Omlet, salata veya çorbaya da kıyılmış yapraklar ekleyebilirsiniz.

4- Cildi Tonlama Ve Kırışıkları Önlemek için Maydanozun Faydaları

Kırışıklıkları önlemek için maydanozun faydası, Maydanoz, kollajen üretimini destekleyen ve hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunan C vitamini içeriği ile iyi bilinir. Faydalarından yararlanmak için.

Cildi Tonlama Ve Kırışıkları Önlemek için maydanoz kürü

Cildi tonlama ve kırışıkları önlemek için maydanoz kürü: 200 ml suya birkaç kıyılmış maydanoz yaprağı koyun, bir dilim limon ekleyin ve losyonunuzu filtrelemeden önce bir gece bekletin. Ardından elde edilen losyonu alın ve yüzünüze bir parça pamuk ile uygulayın.

5- Kilo Vermek Ve Selüloitlerden Kurtulmak için maydanozun faydaları

Kilo vermek için  Maydanozun faydası, Diüretik (vücuttan su atıcı ) özellikleri sayesinde maydanoz kilo vermenize ve selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olur.   daha faydalı olması için taze tüketilmesi tavsiye edilir. Maydanozu yemeklerinize ekleyebilir veya meyve suyu şeklinde içebilirsiniz.

Kilo Vermek Ve Selüloitlerden Kurtulmak için maydanoz kürü

Kilo vermek ve Selüloitlerden Kurtulmak için maydanoz kürü: Ayrıca bir bardak suya yarım çay kaşığı maydanoz çekirdeği koyarak bitkisel çay olarak da tüketebilirsiniz. Bitkisel çayınızı içmeden önce yaklaşık on beş dakika bekletin.

Ayrıca :

RHASSOUL, AYRICA GHASSOUL VEYA RASSOUL DENİR

SABAH KALKMANIN DÖRT YOLU

KESİNLİKLE BİLMENİZ GEREKEN FASLI KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI !

BABALARIN ÇOCUK GELİŞİMİ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ NEDEN ISRARLA YOK SAYILIR

SİVRİSİNEK KOVUCU SEÇİMLERİNDE BİLİNMESİ GEREKENLER

SİVRİSİNEK ISIRIĞINA İYİ GELEN YEDİ TEDAVİ

THE 100 KONUSU – KARAKTERLERİ VE OYUNCULARI

SUPERNATURAL DİZİ KONUSU

SEO danışmanı ve web tasarımcısı. Dijital Pazarlama konusuna tutkuluyum, Şirketlere ve serbest çalışanlara, şirketlerinin internette dijital dönüşümünde yardımcı oluyorum. SEO ve web tasarımı konusundaki bilgilerimle şirketlerin internette görünürlüklerini kazanmalarını ve hedeflere ulaşmalarını sağlıyorum, ayrıca bilgilerimi insanlarla buradan paylaşmayı seviyorum ve önemsiyorum.