Sabah erken ve zinde kalkmak için 4 yol

Sabah erken ve zinde kalkmak için

Sabahları kesinlikle korkunç geçiren tipte misiniz? Zamanında kalkmak için zorlanıyor musun , ve sonra hareket etmek ve zamanında kapıdan çıkmak için enerjiyi bulmak gerçekten zormu?  Sabah herhangi bir şeye odaklanmak zor mu geliyor? Bu sorulara evet dediyseniz, o zaman tam bir sabah sendromlu insan olma ihtimaliniz yüksek.

Sabah Erken Kalkmanın Yolları
Sabah Erken Kalkmanın Yolları

Yine de endişe etmemek için, burada değişiklikler yapmaya ve kendinizi sabahları enerjilendirmenin yollarını bulmaya başlamanız i Sabah erken ve zinde kalkmanın dört yolu vardır  Kendinize enerji vererek, günü daha verimli bir sabah geçirmenize yardımcı olacak daha olumlu bir güne başlayacaksınız.

Sabah erken ve zinde kalkmak için 4 yol – Erteleme Düğmesine Güvenmeyi Durdurun

Birçok insan için alarm sabah saatlerinde çalar ve ilk yaptıkları şey erteleme düğmesine basmaktır . Bu, aniden seçim yapmaktan başka bir şey kalmayıncaya kadar birçok kez tekrarlanabilir ve şimdi kendinizi aceleyle hissedeceksiniz. Gerçek şu ki, derin bir uykunun içine düşmüyorsun , bu yüzden birkaç dakika daha yardım etmeyecek. Aslında, yapacağınız her şey sabah rutininizde stres yaratır.

1Yatmadan önce yeni rutin oluşturmak

Sabah erken ve zinde kalkmak için 4 yoldan en önemlisi,  Probleminizin büyük bir kısmı yeterli uyku ya da yeterince kaliteli uyku almamanız olabilir. 

Bu, uyanma zamanı geldiğinde, uykulu hissetmenize ve enerjiden uzaklaşmanıza neden olur. Yatmadan önce rutininize çalışmak ve her gece daha fazla uykuya başlamak işe yarayabilir. 

Ne olursa olsun, yatmadan önce uykuya dalmak için bir saat daha erken yatmak, akşamları alkol ve kafeini azaltmak yada sıfırlamak ve odanızın uyku için karanlık ve serin olduğundan emin olmak için bir şeyler yapabilirsiniz.

2Sabah Meditasyonu için Zaman ayırın

Sabah saatlerde koşuşturmaktan yerine biraz erken klkıp  neden biraz meditasyon için yeterli zaman ayırmıyorsunuz? Beş dakikalık bir meditasyon rutinine girerek , enerji düzeyinizi artırabilir ve ruh halinizi, beyninizi ve hatta duruşunuzu merkezleyebilirsiniz. 

Meditasyonda yeniyseniz, bunu okumak yardımcı olabilir. Başlamak için iyi bir yer, çok sayıda zihin-beden eğitimi yöntemi geliştiren Feng Shui

tarafından yazıllmıştır.

3Kahvaltı atlamayın

Sabah erken kalkmanın dört yolundan bir diğeri  kahvaltıdır. Sabahları koşuştururken, geç kalmaktan korkup kahvaltıyı atlamak tercih edilir ancak kahvaltı günün tüm zamanlarının en önemli parçasıdır. 

Sabahları besleyici bir yemek yediğinizde fiziksel ve zihinsel olarak daha iyi hissedersiniz ve sağlıklı kahvaltı öğle yemeğine kadar geçirmeniz için gereken enerjiyi verecektir.

4Ailene karşı Yaklaşımını Değiştir

Sabah kalkmanın dört yoluna ek olarak Sabah daha enerji dolu hissetmeye başlamak için, onlara nasıl yaklaştığınızı değiştirmek gerekir. Rutininize birkaç değişiklik ve ekleme yaparak, daha olumlu bir bakış açısı ile daha fazla enerji elde edeceğinizi göreceksiniz.

Ayrıca

Babaların çocuk gelişimi üzerindeki etkisi neden ısrarla yok sayılır

HAYATINIZI YÖNETMEK İSTİYORSANIZ, DUYGULARINIZI ORGANİZE ETMEYİ ÖĞRENİN

SEO danışmanı ve web tasarımcısı. Dijital Pazarlama konusuna tutkuluyum, Şirketlere ve serbest çalışanlara, şirketlerinin internette dijital dönüşümünde yardımcı oluyorum. SEO ve web tasarımı konusundaki bilgilerimle şirketlerin internette görünürlüklerini kazanmalarını ve hedeflere ulaşmalarını sağlıyorum, ayrıca bilgilerimi insanlarla buradan paylaşmayı seviyorum ve önemsiyorum.