Ana sayfa Güzellik Saçınızı Yıkama Sırasında Yaptığınız 8 Genel Saç Yıkama Hataları!

Saçınızı Yıkama Sırasında Yaptığınız 8 Genel Saç Yıkama Hataları!

Saç yıkamak kolay bir iş gibi görünüyor. Ama bunun tam tersi geçerlidir . Genelde insanlar bazı saç yıkama hatalarını bile farketmeden yaparlar. Bu tür hataların farkında mısınız?

Eğer değilseniz , işte siz ve diğerlerinin yaptığı ortak saç yıkama hataları hakkında bir yazı:

Yaygın Saç Yıkama Hataları

Saç yıkama Hataları # 1: Saçlar İçin Günlük Bir Yıkama Rutinine Sahip Olmak

Bu yapabileceğin en büyük saç yıkama hataları içerisindedir. Neden kafa derisini yıkayarak esansiyel doğal yağdan mahrum edelim? İklim durumu nemli olsa bile, günlük saç yıkama rutinden uzak durun.

Hata # 2: Yalnızca Pahalı Saç Bakım Ürünlerini Kullanma

Bu bir tür efsanedir. Pahalı mutlaka saç bakımı kozmetik ürünler için geçerli olan en iyi anlamına gelmez .Unutmayın, pürüzsüz ve ipeksi saçlar, genetik bir nimettir. Saç yıkama ve kurutma alışkanlıklarını takip ederek saçlarınıza iyi bakabilirsiniz. Bu, pahalı ürünlere bağımlılığı ortadan kaldırır.

 

Duştan Önce Saçları Taramak
Duştan Önce Saçları Taramak

Hata # 3: Duştan Önce Saçları Taramayı Unutmak

Duş almadan önce saçları fırçalamak gerekir . Saç kökleri ıslakken zayıftır. Yıkarken saçları açıp yumuşatmaya çalışmak saç yıkama hataları içerisindedir ve  saç kırılması ve ayrılması ile sonuçlanır. Önceden fırçalamak saçınızı daha az kırılgan hale getirecektir.

 

Şampuan için ılık su Kullanmak
Şampuan için ılık su Kullanmak

Saç yıkama hataları # 4: Şampuan için ılık su Kullanmamak

Ilık su bir avantaja sahiptir. Kir ve ter nedeniyle tıkanmış kafa derisinde gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Böylelikle kir parçacıklarını şampuanlamak kolaylaşır.

 

Hata # 5: Saç Kremi Uygulamadan Önce saçtaki fazla suyu azaltmak

Saç kremi, saçlar çok ıslak olmadığı zaman en iyi şekilde çalışır. Yapılması gereken en ideal şey derin bakımdan (saç nemlendiricileri olarak da bilinir) uygulamadan önce saçtan fazla su sıkmaktır.

Akılda tutulması gereken üç önemli yön vardır.

  • Saç kremi, tellerinizi nemlendirmek içindir. Bu nedenle, kafa derisine uygulamak saçıızı yağlı yapacaktır ve saçlarınız saç dökülmesine daha yatkın hale gelecektir. Buna ek olarak, saç kremi ,saçınızı  kepeğe eğilimli hale getirerek saç derisi gözeneklerini tıkar.
  • Saçlara iyi bir bakım sağlamak için saç kremini yaklaşık 5-8 dakika bırakın.
  • Saç kremini soğuk suyla durulayın, çünkü saç kremi iyiliğini kilitlemeye ve saçınızı parlatmaya ve parlatmaya yardımcı olacaktır.
Saç yıkama hataları saçlarınızımı saç derinizimi yıkıyorsunuz
saçlarınızımı saç derinizimi yıkıyorsunuz

Hata # 6: Saçlarınızı mı, Saç Derinizi mi Yıkıyorsunuz?

Bu gerçekten bir milyon liralık soru. Genellikle insanlar saç uçlarına şampuan uygularlar ve saç derisini ihmal ederler. Bu çok büyük saç yıkama hataları içerisindedir , çünkü kafa derisi üzerinde bakteri birikmesine izin veriyorsunuz. Kesintisiz olarak saç ve saç derisine iyi bakın. Saç derinize dikkatlice masaj yapın, çünkü sağlıklı saç derisi saçların sağlıklı büyümesi için katalizördür.

Hata # 7: Üstten Saç topuzu Yapıyor musunuz?

şampuanlarken Saçlarınızı topuz haline getirmeyin .

Saç yıkama Hataları # 8: Yıkadıktan Sonra Saçı ovalayarak kurutma

Yaygın saç yıkama hataları içerisinde  saçınızı sert şekilde havlu ile ovalak da vardır.  Saçınızı bir havluyla ovalamak, tüm bu sürtünme sayesinde saç kırılmalarının yanı sıra saç dökülmesine de neden olabilir . .

Saç yıkama hataları konusundaki Nihai Tavsiye 

Saçınıza ve saç derinize uygun saç bakım ürünleri kullanın , çünkü gereksiniminiz başkaları ile eşleşmeyebilir. Size söylenenleri sadece kör bir şekilde takip etmeyin. Size en uygun olanı değerlendirin ve aynı saç bakım ürününe bağlı kalın.

Ayrıca (saç) nemlendiricisinin ne kadar dayandığı hakkında bir fikriniz olmalı Bu, doğru saç nemlendirme veya bakım ürünü hakkında karar vermenize yardımcı olacaktır.

İpeksi bir parlaklık elde etmek için duştan önce veya sonra iyi ve besleyici saç yağı kullanın. Doğru saç tarağı / fırçasını kullanmak da önemlidir.

Kaynak: Common Hair Washing Mistakes you didn’t know you’ve made

Ayrıca :

KESİNLİKLE BİLMENİZ GEREKEN FASLI KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI !

BİTKİSEL İLAÇLAR: MAYDONOZUN 5 FAYDASI

SİVİLCE TEDAVİSİ AKNE TEDAVİSİ : CİLDİNİN HIZLI BİR ŞEKİLDE TEDAVİ EDİLMESİ İÇİN…

KARACİĞERİ DETOKS ETMEK İÇİN GEREKLİ 9 GIDA

Grip aşısı hakkında ailenin bilmesi gereken 8 şey