Site trafiği artırmanın başlıca yolları

 

Site trafiği, blogunuz için en önemli parametrelerden biridir;Blogunuzu bulan daha fazla kişi, fikirlerinizi okuyacak daha fazla kişi demektir.

Site trafiği arttırmanın yolları
Site trafiği arttırmanın yolları

Blogunuzu çevrimiçi toplulukta beğenilmesine hazır ve istekliyseniz, blog trafiğini artırmanın birkaç farklı yöntemini deneyin. Sonunda daha iyi içerik oluşturacak ve muhtemelen her gün düzinelerce yeni görüntüleyen olacak.

Site trafiği Artırmanın En İyi Yolları

1. İçeriğinizi Optimize Etme

Site trafiği ni artırmak istiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey oldukça basitçe daha iyi içerik oluşturmaktır .Muhtemelen bunu daha önce de duymuştunuz Ancak “daha ​​iyi içerik” yaratmak sadece kalite ile ilgili değildir. Ayrıca içerik pazarlama çabalarınızla daha stratejik olmanız anlamına gelir .

 • Akılda kalıcı ve açıklayıcı bir başlık seçin
 • Tasarımınıza odaklanın
 • İçeriğinizi düzenleyin
 • Hedef kitlenize odaklanın
 • İlginç görüntüler ekleyin
 • Yazınızı geliştirin
 • Okurlarınızı ezmekten kaçının
 • BAglantılı ve devamı olabilecek içeriği seçin
 • Kendinize sayfa içi bağlantı verin
 • Düzenli olarak içerik gönderin

Daha iyi başlıklar yazın.

Site gönderilerinizin başlıkları içeriğin kendisinden neredeyse daha önemlidir. Çünkü başlıklar, potansiyel okuyucuların daha fazla tıklama ve okuma yapıp yapmayacağına karar vermelerine yardımcı olur. Dergi kapaklarında gördüğünüz makale başlıklarına dikkat edin. Onlar okuyuculara söz ve çözümlerle ikna ediyorlar. Aynı şeyi yaptığınızda, okurlarınız artacaktır.

Hedef kitleyi belirleyip onlara göre yazın (niş )

Deniz yaşamı, egzotik gezi yerleri, ve kilo kaybı ile ilgilenirken, içeriğiniz net bir tema izlemiyorsa, kitlenizi şaşırtabilirsiniz. Hedef kitlenizin kim olduğuna, neyi okumak istediğine ve hangi belirli mesajları iletmek istediğinize karar verin.

SEO Eklentilerini Kullan

WordPress, kod yazmayı bilmeden sitenize işlevsellik eklemenizi sağlayan çok çeşitli eklentilerle bilinir. Artan blog trafiği sadece pazarlama görevleri yapmakla ilgili değildir. Bunun için bazı teknik unsurlar da vardır. Site trafiği arttırmak için SEO eklentileri bunu kolaylaştırır. Basit bir kurulumla, yapmanız gereken tek şey, ilgili bilgileri diğer içerik türlerinde yaptığınız gibi ilgili metin alanlarına girmektir.En kapsamlı çoklu kullanım eklentisi için Jetpack’e göz atın.

2. Daha fazla Okuyuculara Ulaşmak

Sitenizi tanıtmak için sosyal medya platformlarını kullanın.

Arkadaşlarınızı ve ailenizi dışarıda okuyucuyu tanıtmanın en etkili yolu, blogunuzu sosyal medyada tanıtmaktır.Birden çok hesabı yönetmek zor olsa da, birkaç farklı site arasında varlığınızı değerlendirirseniz, büyük olasılıkla görüntüleyenlerde önemli bir artış olacağını fark edeceksiniz. Sosyal medya platformlarını kullanmayı düşünün:

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • Instagram
 • Reddit
 • LinkedIn
 • Google+
 • Tumblr
 •  

Oku: Sosyal Medyada Yazılacak En İyi Zaman Nedir?

Konuk yazıları yazın.

Hedef kitlenize ulaşan diğer sitelerden bulun ve konuk blog yayınlarına katkıda bulunmayı teklif edin. Sitenin önemli bir kitlesi varsa, okuyucuların, içeriğinizin daha fazlasıyla ilgilenmek istediği konusunda bahse girebilirsiniz.

Bir e-posta listesi oluşturun.

Bunu, okuyucuların sadece isimlerini ve e-posta adreslerini girerek alabilecekleri ücretsiz bir e-kitap veya premium içerik sunarak birinci günden itibaren yapın.

Aşağıdaki hedeflenmiş bir Twitter büyütün.

Twitter, takipçilerin odaklı bir listesini oluşturmak için en iyi platformdur. Bu basitlik ve filtrelenmemiş akış, içeriğinizin tweet’inizin bağlı ve gömülü olarak görünür ilgi göstermesini sağlar.

Yayınınızı alakalı içerik topluluklarında paylaşın

İşte sadece birkaç popüler olan:

Misafir yazılarını, sunumlarını davet et…

Konuk sunumlarını çapraz tanıtmaktan ücretsiz içerik ve ek trafik kazanmak için.

Evergreen içerik oluştur

Bu, sosyal medyada tekrar tekrar tanıtım yapabileceğiniz uzun süredir devam eden bir içerik parçasıdır.

Sosyal paylaşım düğmeleri ekleyin.

Site yayınlarınızın en üstünde ve en altında, Twitter, LinkedIn ve diğer önemli sosyal ağlar için sosyal paylaşım düğmelerini eklediğinizden emin olun.Okuyucuların kelimeyi yaymasını kolaylaştırın.

Kaliteli bağlantı oluşturmaya odaklanın…

Çünkü kalite nicelikten daha önemlidir. Tüm bağlantıları mümkün kılmak için çabalarınızı bölmeyin. Bunun yerine, size yönlendiren blog trafiğini getirecek alakalı sitelere odaklanın.

Posta listenizde çapraz tanıtım yapın.

Elektronik bülteniniz için tüm yeni içeriği yazmak yerine, birkaç paragrafın ilk paragrafını paylaşın ve sitede okumaya devam etmek için bir link ekleyin. Herkes blog’unuzu her hafta okumak için zaman ayırmıyor, bu yüzden abonelerinizin blogunuza yatırım yapmasına yardımcı olacak.

Yukarıdaki ipuçlarına ek olarak, aşağıdaki akıllı stratejiler de okuyucu sayısını artırmaya yardımcı olacaktır:

 • Bol miktarda alt başlık, madde işareti ve numaralandırılmış liste kullanarak içeriğinizin okunmasını kolaylaştırın.
 • Blogunuzu e-posta imzanızda ve biyografinizdeki herhangi bir çevrimiçi profilde tanıtın.
 • Blog ziyaretçilerinin site içi reklam akışınıza abone olmasını kolaylaştırın.
 • Okuyucuları yorum bırakmaya davet edin, ardından yanıt verin ve takip edip ilgilendiginizi bildirin.
 • Son olarak, sitenizle eğlenin. Eğer angarya gibi hissederseniz, okuyucularınız fark edeceklerdir.Ancak içeriği üretmekten hoşlanıyorsanız, bu da karşınıza çıkacak ve başarınızda çok büyük bir etkiye sahip olacaktır.

Bu, site trafiği ni artırmak için bir strateji oluşturmaya başlamanız için sağlam bir başlangıç. Burada listelenen en iyi ipuçları olsa da, ziyaretçi sayınızı arttıkça daha fazla yöntemler keşfedebilirsiniz. Unutmayın, WordPress siteniz kolayca ölçeklenebilir. Doğru barındırma çözümüyle, blog trafiğinizdeki büyümeyi kolayca ele almaya hazır olacaksınız.

Ayrıca :

SEO Temelleri: Yeni Başlayanlar İçin En İyi SEO Eğitimi 2018

SEO Rehberi: En iyi Off-page SEO Teknikleri 2018

Başarılı içerik yazarının sırları

SEO danışmanı ve web tasarımcısı. Dijital Pazarlama konusuna tutkuluyum, Şirketlere ve serbest çalışanlara, şirketlerinin internette dijital dönüşümünde yardımcı oluyorum. SEO ve web tasarımı konusundaki bilgilerimle şirketlerin internette görünürlüklerini kazanmalarını ve hedeflere ulaşmalarını sağlıyorum, ayrıca bilgilerimi insanlarla buradan paylaşmayı seviyorum ve önemsiyorum.