Supernatural dizi konusu

Kısaca Supernatural Dizi Konusu 14. sezonunu oynayan Supernatural dizisi 15. Sezon  onayını da almıştır. Dizi de Sam Winchester ve Dean Winchester kardeşler, para normal canlıların en çok korktuğu insanlardır; şeytanlar 😈, dizi dizi vampirler 🦇, hayaletler 👻, kurt adamlar 🐺, cadılar 🧙‍♀️ve daha binlerce değişik yaratıkla mücadele ederler. Melekler iyimi ? 😯,  seyredin bakalım iyimi, özellikle düşmüş melekler.

Supernatural dizi konusu
Supernatural dizi konusu

Supernatural Dizi Konusu

Başka dünyalardan, paralel evrenlerden, cehennemden, cennetten hatta Tanrının kendisi bile Winchesterlar la dost yada düşman oluyor, insan hayal gücünün  gidebileceği neresi derseniz hayalin ötesinde konuları bu dizide görebilirsiniz.

Supernatural Dizisinde  Winchester kardeşler Farklı yerlerden gelen yaratıklar, İnsanları yemeye çalışan ve onların vücutlarını ele geçiren şeytanlar, Kanlarını içen vampirler, şekil değiştiren hilekâr canlıları avlama konusunda oldukça tecrübelidirler.

IMDB PUANI 8,5

Supernatural Dizi Oyuncuları:

Jared Padalecki : Sam Winchester 308 bölüm de oynadı,

Jensen Ackles : Dean Winchester, 308 de oynadı,bölüm,

Misha Collins Castiel 134 bölüm de oynadı, 3. Sezondan itibaren

Yazar Yapımcı: Eric Kripke

Supernatural dizisi hakkında fikirlerimiz

  • Genel olarak eğlenceli bir kurguda geçtiği için sıkılmadan izlenecek bir dizi Supernatural  .
  • Böyle fantastik dizilerde en sevdiğim özellik konusu ile sizi  çok fazla düşünmeye itmeyen  diziler olmasıdır.
  • Her türlü kimlik, kredi kartı kopyalayabilen, gerektiğinde bir FBI ajanı gibi yaklaşan kahramanlarımız her türlü sistemede giriş yapabiliyor.
  • Özellikle her doğaüstü yaratığın avlanabileceği farklı aletler olması genel kültürümüzü geliştiriyor. ki bunu grimm dizisinde de görebiliyoruz
  • Defalarca ölen ve cehenneme giden kahramanlarımız kah Azrail’le anlaşma yaparak, kah bir geri dönüş yol bularak tekrar dünyaya ve hayata dönüyorlar.

Supernatural Dizi Konusuna gelince

Sam winchester doğduğunda annesi Sam’ın yaşayabilmesi için sarı gözlü şeytanla bir anlaşma yapar ve karşılığında kendini feda eder.  Babası o zamandan sonra kendini tamamen avcılığa verir ve Sam üniversite okumak istediğinden ailenin yanından ayrılır Dean ve babası avcılıkla meşgul olur.

Supernatural Dizisinin başlangıcında Bir ava giden babası geri dönmez ve Dean kardeşi Sami de alarak babasını bulmak için yollara düşer, onlara babasının avcı arkadaşı Boby yardım eder.

Her bölümü ayrı macera olan dizi de ayrıca sezonluk konular vardır.  Ayrıca genel bir temayı takip eden sezonlar dizide bir bütünlük yaratmaktadır.

Supernatural Dizideki karakterler

Sam Winchester:

Daha insancıl olan ve eğitim aldığı için daha çok düşünerek hareket eden sam abisine düşkünlüğünden dolayı abisinin tehlikede olduğu dönemlerde kendini kaybettiği durumlar oluşabiliyor.

Dean Winchester

Aile yadigârı klasik Impala otomobile meraklı, fazlaca et sever olan Dean, bira, viski, hamburgerle bir ömür geçirebilir. Bunlara birde günlük ilişkiler ve erkek dergilerini eklemek gerekiyor. Dean Sam’a göre daha acımasız ve daha düz hareket ediyor genelde kaba güçle ilerleyen Dean de Sam gibi kardeşine ve ailesine çok düşkün.

Castiel

Dünyaya bir kişinin bedenini kişinin kendi istedi ile sunması vasıtası ile ele geçiren bir melektir.  Tanrının Kainatı terk etmesinden dolayı diğer melekler gibi görevlerinden sapmış vaziyettedir ve cennetteki iktidar mücadelesi yüzünden bocalamaktadır. Meleğimiz de Winchester kardeşlerden etkilenerek onlara katılır ve zamanla aileden biri gibi olur.

 

Supernatural Sezon Özetleri

1Supernatural  1. SEZON ÖZETİ

Supernatural  1. SEZON ÖZETİ
Supernatural  1. SEZON Konusu

1. sezon Supernatural Dizi Konusu : Dean Winchester üniversitedeki kardeşi Sam Winchester in evine gelerek babalarının kayıp olduğunu söyler ve birlikte babalarını aramaya çıkarak tüm ülkeyi baştan başa dolanmaya başlarlar.

Bu sırada her bölümde farklı yaratıklarla savaşırlar,  Babalarını kurtarırlar fakat bu esnada annelerinin katilinin sarı gözlü şeytan (azazel)  olduğunu öğrenirler ve onu öldürecek silah olan Cold’u da alarak intikam için yola çıkarlar.

2Supernatural  2. SEZON ÖZETİ

Supernatural 2 SEZON ÖZETİ
Supernatural 2. SEZON Konusu

2. sezon Supernatural Dizi Konusu : Kaza geçiren Winchester kardeşlerden Dean Winchester ı hayata geçirmek için babaları sarı gözlü şeytana ruhunu ve herşeyi öldürebilen silah olan Coldu verir.  Fakat gitmeden sarı gözlü iblisin Sam Winchester ile ilgili bir planı olduğunu anlatır. İlerleyen bölümlerde Sam Winchester ölür . Onu getirmek için Dean winchester da sarı gözlü iblisle kendi ruhu üzerine anlaşma yapar.  Sam geri geldikten sonra Dean Winchester sarı gözlü iblisi öldürür fakat bu esnada cehenneme giden geçidi açtığı için iblisler dünyaya dolar.

3Supernatural  3.Sezon Özeti

Supernatural 3 SEZON ÖZETİ
Supernatural  3 SEZON Konusu

3. sezon Supernatural Dizi Konusu : Dean winchester ın şeytanla anlaşmasındaki sözünü tutmadığı için peşine diğer iblisler düşer ve 3.Sezonun ilerleyen bölümleri cehennem Köpeklerinin de  (hellhound ) Dean winchester in peşine düşmesine ve onlardan kaçışına odaklanır.

4Supernatural  4.Sezon Özeti

Supernatural  4. SEZON ÖZETİ
Supernatural 4. SEZON Konusu

4.sezon Supernatural Dizi Konusu : Dost görünümlü Lucifer e hizmet eden bir iblis tarafından yanlış yönlendirilen ve İblis kanı ile beslendirilen Sam Winchester kendini kaybeder ve istemeden de olsa Lucifer in hapsolduğu yerin mühürlerini kırmaya başlar .

Castielin yardımı ile Dean Winchester kardeşini durdurmaya çalışır fakat başaramaz ve sezon sonunda Lucifer serbest kalır.

 

 

5Supernatural  5.Sezon Özeti

Supernatural  5. SEZON ÖZETİ
Supernatural  5. SEZON Konusu

5. sezon Supernatural Dizi Konusu : Serbest kalan Lucifer ile kardeşlerin mücadelesi ile geçer fakat Lucifer Sam’in vücudunu ele geçirir ve ona karşı bir savaş başlar. Hem Sam Winchester I kurtarmak hem de Lucifer i öldürmek için çetin bir mücadele olur.

 

 

6Supernatural  6.Sezon Özeti

Supernatural  6 SEZON ÖZETİ
Supernatural  6. SEZON Konusu

6 sezon Supernatural Dizi Konusu : Lucifer le birlikte aynı kafeste kalan sam ölümden ruhsuz olarak 1 yıl sonra geri gelir, kendine yeni bir hayat kuran Dean sam geldikten sonra ondaki değişikliğini anlar ve samin ruhunu bulmak için Sam İle birlikte maceralara atılır . cennetteki boşluktan dolayı iktidar mücadeleleri başlamıştır  castiel şeytanlar kralı Crowley in yardımı ile arafdaki ruhların gücünü alarak güçlenerek bu mücadeleyi kazanmak ister , Dean buna karşı çıkar ve mücadele eder  . Ölüm meleği Deane yardım eder ve Samin ruhunu geri getirir. Bu arada arafdaki ruhların gücünü alan Castiel cennetteki mücadeleyi kazanarak , cenneti ele geçirmiştir.

 

Diğer sezonlar yakında eklenecektir

Diziyi En İyi Türkçe alt yazılı Online yabancı dizi siteleri 2018 deki online yabancı dizi izleme sitelerinden birinden izleyebilirsiniz.

Farklı konu ve kategorilerde Popüler linklerimizide inceleyebilirsiniz:

SİTE TRAFİĞİ ARTIRMANIN BAŞLICA YOLLARI

SEO REHBERİ: EN İYİ OFF-PAGE SEO TEKNİKLERİ 2018

SEO TEMELLERİ: YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN EN İYİ SEO EĞİTİMİ 2018

DOĞRU NİŞ SEÇMEK İÇİN BLOGGER KILAVUZU

BAŞARILI İÇERİK YAZARININ SIRLARI

The 100 Dizi Konusu

 

SEO danışmanı ve web tasarımcısı. Dijital Pazarlama konusuna tutkuluyum, Şirketlere ve serbest çalışanlara, şirketlerinin internette dijital dönüşümünde yardımcı oluyorum. SEO ve web tasarımı konusundaki bilgilerimle şirketlerin internette görünürlüklerini kazanmalarını ve hedeflere ulaşmalarını sağlıyorum, ayrıca bilgilerimi insanlarla buradan paylaşmayı seviyorum ve önemsiyorum.