The 100 Konusu – Karakterleri ve Oyuncuları

Kıyamet sonrası ve gelecek dizilerini seviyorsann The 100 konusu ile tam da sizin aradığınız, bir solukta izleyebileceğiniz dizidir.

 

The 100 Konusu The 100 Konusu

 The 100 Konusu  Dizi Künyesi ⊥  Sezon Özetleri ⊥ Genel İzlenimler ⊥ Dizi Ana fikri

The 100 Konusu

  • The CW Television Network  kanalında yayınlanan bir dizi olan The 100  konusu Nükleer Savaş sonrasında Dünya artan radyasyon seviyesi yüzünden yaşanmaz hale gelmiştir .
  • İnsanlığın devamı için kendi arasından çeşitli meslek gruplarını da gözeterek bir grup insanı uzaya göndermesi söz konusu olmuştur.
  • On iki farklı ulustan, seçilmiş olan toplam 400 insan farklı uzay gemilerinde uzaya gönderilmiştir.
  • Bu 12 halk Ark isimli tek devasal uzay gemisinde birlikte yaşamaya başlamıştır.
 • Kendi aralarında bir konsey ve bir başkan seçerek kendi kurallarını uygulamaktadırlar .
 • Kaynakların kısıtlı olmasından dolayı ölüm cezası gibi oldukça radikal kararlar almak söz konusu olmuş ve uygulanmıştır.
 • Sadece tek çocuğa izin vermektedir. 2. çocuk ve ailesi öldürülür . Dizide bunlar 1. sezon içine anlatılarak izleyici bilgilendirilir.
 • Gemideki kalabalık ve kaynakların bitmesi yüzünden gemideki suçlu gençlerden oluşan 100 kişiyi Dünyanın yaşanabilir olduğunu araştırmaları için Dünyaya gönderirler. ve Dizide tam burada başlar.

Dünyadaki Yaşam

 • Dünyaya gönderilen Gençler, yaşayan ilkel kabilelerin olduğunu görür ve Dünyada yer edinmek ve kendi hayatları için bir mücadeleye başlarlar.
 • Gençler Kendi aralarındaki liderlik mücadeleleri ve vahşi halk tarafından avlanma tehdidi yüzünden sertleşecek ve hayatta kalabilmek için yeni maceralara atılacaklardır.
 • The yüz Dizisi en iyi kıyamet sonrası bilim kurgu konusu içeren dizilerden biridir.
 • İlerleyen sezonlarda Dünya tekrar nükleer patlama ile yaşanmaz hale gelir ve dizi kahramanlarımızdan bir bölümü uzaydaki ark isimli gemiye,  diğer bölümü ise yer altı sığınağına kapanır ve radyasyon miktarı azalana kadar yaşarlar.

6. sezonda farklı bir dünyada yaşam bulurlar ve burada yaşayan kara kana sahip olan liderlerin yönettiği bu gezegende var olma mücadelesi verirler.

7. ve son sezonu onayını alan dizinin son sezonu merakla beklenmektedir.


The 100 Karakterleri ve Oyuncuları – Dizi Künyesi

The 100 IMDB Puanı: 7,7

Orjinal Sitesi : The 100 Orjinal Site

Dizi Kategorisi : Aksiyon, Dram, Kıyamet Sonrası Bilim Kurgusu, Bilim Kurgu

Yapım Yeri : Amerika

Orjinal Dil :İngilizce

İlk Yayın Tarihi : 19 Mart 2014 (USA)

Önemli Oyuncular : Eliza Taylor, – Clarke Griffin , Bob Morley – Bellamy Blayk, Marie Avgeropoulo – Octavia Blake

Yapımcı: Jason Rothenberg

Yazar: Jason Rothenberg, Kass Morgan

Yönetmen: Dean White


Sezon Özetleri

1. sezon The 100 konusu:

The 100 1. sezon

1. sezon 13 bölümden oluşuyor, 1. sezon  The 100 konusu: Dünyaya gelen gençler bir bileklikle ana gemi Ark’a yaşadıklarını haber göndermektedirler.

Kendi içlerindeki liderlik konusundaki mücadeleleri ve Dünyadaki vahşi halka karşı ölüm kalım savaşı dizinin 1. sezon ana temasıdır . Özellikle Bellamy Blake, Clarke Griffin, John Murphy ve Octavia Blake dizide öne çıkan karakterlerdir ..

The 100 1. sezon tanıtım videosu


2. sezon The 100 konusu :

The 100 2. sezon

2. sezon 16 bölümden oluşuyor,

2. sezonda Weather Dağında yaşayan ve yeryüzüne çıkamayan bir topluluk öne çıkıyor , bu topluluk radyasyona aşırı duyarlı hassas bir yapıya sahip olmaları yüzünden bulundukları yerden çıkamıyor.

Ayrıca vahşileri radyasyona dayanabilmeleri için yaptıkları testlerde denek olarak kullanıyorlar.

Kafeslere koyulan vahşilerin iliklerini alarak kendilerinin Dünya yüzeyine çıkmasını amaçlıyor , Uyumsuz iliğe sahip olanları ise diğer vahşilerin yakalanması için kullanıyor.

Clarke Griffin ve Bellamy Blake liderliğindeki ark halkı ise vahşileri de yanlarına alarak bunlara karşı savaş veriyor . bu arada Octavia Blake Dünyalı vahşi denilen grupta Lincoln ile aşk yaşıyor.

The 100 2. sezon tanıtım videosu


3 sezon The 100 konusu:

The 100 3. sezon

3. sezon 16 bölümden oluşuyor, The 100 3. sezon konusu: Yapay zekaya karşı bir savaş ve Dünyanın yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalması..

The 100 3. sezon tanıtım videosu


4 sezon The 100 konusu :

The 100 4. sezon

4. sezon 16 bölümden oluşuyor, The 100 4. sezon konusu: Octavia Blake in müthiş bir savaşçı olması. ve nükleer tehlikeden kurtulmak için yapılan çalışmalar ve gelişen toplumlarındaki  iç çekişmeler sezona yön veriyor.

Dizide  Bir grup bulunan sığınakta yaşamak zorunda siginagın hacmi yeterli olmadışı için kendi aralarında seçim yapmak zorunda kalıyorlar ,

Seçime girmeyen Bellamy Blake ve arkadaşları tekrar uzay gemilerine giderek , Clarke Griffin ise Dünyada kalarak radyasyonla yüzleşmek zorunda kalıyor.

The 100 4. sezon tanıtım videosu


5 sezon The 100 konusu :

The 100 5. sezon

5. sezon 13 bölümden oluşuyor, The 100 5. sezon konusu: Kıyametten sonra Clarke Griffin Dünyada kalmış Octavia Blake yönetimindeki bir halk sığınakta 6 yıl geçirmiştir.

Bellamy Blake ve diğerleri uzay gemisinde kısıtlı kaynaklarla yaşamış ve radyasyonun geçmesi ile birlikte tekrar yüzeye çıkılmıştır.

Uzayda donmuş olarak kalan bir farklı grup da yeryüzüne gelmiş ve Dünyadaki yaşanabilir tek yer için yeni mücadeleler başlamıştır.

The 100 5. sezon tanıtım videosu


6 sezon The 100 konusu :

The 100 6. sezon6. sezon 13 bölümden oluşuyor, The 100 6. sezon konusu: Dünya yaşanmaz hale geldikten sonra 125 yılı uykuda geçirirler.

Sonrasında kahramanlarımız yeni bir yaşanabilir gezegen bulurlar ve oraya inerler, gezegenin 2 güneşi vardır ve birinin etkisindeyken çok güzel olan gezegen, diğerinin etkisinde olduğunda doğadaki canlıların vahşileşmesine neden olur.

Bu yeni gezegende yaşayan insanlarla yine bir hayatta kalma mücadelesine gireler.

The 100 6. sezon tanıtım videosu


Dizi Hakkında Genel izlenimler:

İnsanlığın kendi iç çekişmeleri sonrası Dünyayı bir bir nükleer felakete sürüklemesi kaçınılmaz görünüyor.

Bunun sonunda teknolojinin ve uzay bilimin yardımı ile gerekli görülen meslek gruplarından kısıtlı kaynaklarla seçilmiş bir grup insanın yaşanabilir yeni gezegenler bulmak için,  insanlığın devamı için uzaya gidişi ve tekrar ve tekrar Dünyayı felakete sürüklemesi .

The 100 konusunun dışında dizide insanlığın dışında hiç bir düşünebilir canlı olmaması ilginç , genelde karşılaşılan her ırk yine Dünyadan giden gruplar oluyor.

Dizi içerisinde en çok göze çarpan ise insanlığın sonunu yapay zekaların getirmesi oluyor.


Dizi Ana fikri:

yapay zekalar insanlığın kurtulması için öngörülerde bulunurken duygularla donatılmadıkları için keskin ve acımasız kararlar verebilmesi. İnsan ırkının hayatta kalabilmesi için geri kalan insanları rahatça öldürebilmesi.

Yine dizide işaret edilen konulardan biri topraksız tarım , teknolojinin ve gelişen biyolojinin katkıları ile sürdürülebilir topraksız tarım ileri seviyelere taşınıyor . Uzay gemisinde yada  Öyle ki güneş almayan yer altında dahi bitki yetiştirilebiliyor.

Dizide Nükleer felaketten insanlığın 3 farklı şekilde kurtulabildiğini görüyoruz :

 1. Uzaya giderek kurtuluş : Kahramanlarımızın da olduğu ark gemisindeki 12 farklı ulus dan seçilmiş insanların mücadelesi. Farklı sezonlarda ortaya çıkan Ark dan önce uzaya gönderilen diğer kolonilerin farklı yaşanabilir gezegenlerde ortaya çıkması .
 2. Sığınaklar inşa ederek kurtuluş : 2. sezonda ortaya çıkan bir dağ altında sığınak inşa edilerek oradaki halkın kurtulması
 3. Radyasyona dayanan genleri taşıyan insanların kurtuluşu : ilk sezondan itibaren karşılaşılan Dünyalı vahşi ırk .

The 100 konusunda dikkat çeken konulardan biride bir insanın beynini ele geçirebilecek teknolojilerin geliştirilmiş olması

İnsanın en büyük özelliklerinden biri olan özgür iradenin müdahale edilebilir olması insanlığın son bulması gibi korkunç derecede ürkütücüdür . İnsanlığın düşünme yeteneğinin elinden alınması ve yapay zeka tarafından kontrol edilme olasılığı insanlığın  yaşamsal olarak yok olması ile eşdeğer bir yok olmadır . Bunun birde bir kişi yada grubun elinde bulunması insanı dehşete düşürüyor. Diziyi En İyi Türkçe alt yazılı Online yabancı dizi siteleri 2019 sayfamızdaki linklerden izleyebilirsiniz.  Ayrıca Supernatural Dizi Konusu  konusu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Domatesle Sivilce Tedavisi

Doğru ayak bakımı için yapılması gerekenler

SEO danışmanı ve web tasarımcısı. Dijital Pazarlama konusuna tutkuluyum, Şirketlere ve serbest çalışanlara, şirketlerinin internette dijital dönüşümünde yardımcı oluyorum. SEO ve web tasarımı konusundaki bilgilerimle şirketlerin internette görünürlüklerini kazanmalarını ve hedeflere ulaşmalarını sağlıyorum, ayrıca bilgilerimi insanlarla buradan paylaşmayı seviyorum ve önemsiyorum.