Sosyal Medya Araçları Nelerdir

Günümüz toplumunun İnternet’e daha bağlı ve daha bağımlı hale gelmesiyle, iş ilişkileri bir toplantı odasından ziyade çevrim içi hale getiriliyor. Günümüzde çoğu markanın çevrim içi Sosyal Medya araçları kullandığı Sosyal Medya platform üyelikleri var ve çoğunun birkaç tane var.

Sosyal Medya Tanıtım Araçları
Sosyal Medya Tanıtım Araçları
Sosyal Medya Araçları

Sosyal Medya Araçları Rekabeti

Google da organik arama yada reklam vermek yolu ile şirketlerin yaptığı tanıtımlar gelişen sosyal medya sayesinde artık kitlelere ulaşmak için yeterli olmuyor .SEO konusunda Off-page SEO Teknikleri, Yeni Başlayanlar İçin En İyi SEO Eğitimi, site popülerliği için Site trafiği artırmanın başlıca yolları, Wep siteleri için SEO Araçları, Blog yazıları için Başarılı içerik yazarının sırları, ve Doğru niş seçmek için Blogger Kılavuzu , Anahtar Kelime Aracı gibi bir çok yazı ile sizlere yardımcı olmaya çalıştık şimdide şirketinizin tanıtımı için Sosyal Medya araçları yazısı le sosyal medya seo konusuna giriş yapıyoruz. Facebook, Twitter, Instagram ve Snapchat gibi sosyal platformlar, iş yapma, tüketici tabanları ve reklam ürünleri oluşturma gibi sosyal medya platformlarıdır . Ancak, bu platformlardaki rekabette iken yakın rakiplerini yenmeye çalışan şirketler için iyi bir baskı yaratıyor.

Popüler Sosyal Medya Araçları 

Neyse ki, pazarlama ekipleri, markalarını zirveye çıkarmaya yönelik çabalarında tek başına gitmek zorunda değiller. Bu sosyal platformların belirli özelliklerini geliştirebilecek ve Sosyal Medya Araçlarını daha kârlı ve sezgisel bir deneyim haline getirebilecek bir dizi üçüncü taraf uygulamaları var. Sizler için Pazarlamacıların markalarını daha etkili bir şekilde tanıtmasına yardımcı olmak için tasarlanmış 25 sosyal medya tanıtım aracını inceledik .
SocialDrift
SocialDrift
McDonalds, Forbes ve milyonlarca takipçisiyle büyük endüstri liderleri tarafından kullanılan SocialDrift, Instagram pazarlamacısının en iyi arkadaşıdır. Platform, takipçi sayısını organik olarak artırmaya yardımcı olan Instagram etkileşimlerini otomatikleştirir. Kullanıcılar sadece SocialDrift’e ideal Instagram takipçileri hakkında bilgi vermeli ve platform, kullanıcıları beğeni, yorum ve takip etme yoluyla kullanıcılarla etkileşim kurmak için makine öğrenimini kullanacaktır. Bu etkileşim nedeniyle, kullanıcılar genellikle hesapları takip eder.
Buffer
Buffer
Buffer , Sosyal medya araçları içerisinde yönetilmesi gereken çoklu sosyal medya hesapları için  hızlı bir çözüm sunuyor. Uygulama, bireylerin ve işletmelerin çeşitli hesaplar için gönderilerini sıraya koymalarına olanak tanıyarak tanıtımı düzenlemenizi sağlıyor . Uygulama, düzenli olarak sıralanan sosyal platformlara ek olarak, birkaç üçüncü taraf uzantı için de çalışır. Ayrıca, uygulama fotoğraf düzenleme, grup işbirliği ve sosyal medya performansı hakkında detaylı veri analizi gibi birçok güçlü araçlara sahiptir. Temel olarak, Buffer birçok sosyal medya hesaplarını bir araya getirebilir, bunları organize edebilir ve bu süreçte pazarlamayı daha kolay yönetilebilir hale getirebilir.
Sendible
Sendible

Sosyal Medya Tanıtım araçları: Birçok farklı müşteri için sosyal medyayı yöneten bir takım mısınız? Sendible sizin için bir araçtır. Sendible, ekibinizin herhangi bir üyesi tarafından erişilebilen her marka için benzersiz gelen kutulara sahiptir, böylece iletişim akıcı hale gelir. Ayrıca, profillerinizin ve takipçilerinizin konularına göre yeni materyaller öneren bir içerik motoru sunarlar. Ayrıca, takvimler tamamen etkileşimlidir. Takım çalışmasının zor olması gerektiğini kim söyledi?

MavSocial Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube, Instagram ve Tumblr gibi sosyal medya hesaplarında  grafik ve videolara odaklanan bir yönetim aracıdır.

İçeriği bu platformların herhangi birine veya tümüne planlayabilir veya önizleyebilirsiniz. Ve eğer içerik bittiyse, sadece yeniden planlayın. MavSocial, katılım analizi, işbirliği, galeriler, görüntü veritabanı ve kampanya oluşturma özellikleri de içerir. Sizin için en iyi olanı bulmak için 5 planından birini seçin.

Snapchat’ın 2013’teki story tanıtması, bu özelliği sosyal medyada hızla yaygınlaştırdı; diğer birçok sosyal medya platformu da story özelligini ekleyerek bu popülerlikten yararlandı.

Storyheap story özelliği için tasarlandı ve markaların kendi story lerini doğrudan web’den yönetmesine izin verdi.

Buna ek olarak, Storyheap bir markanın Hikayesi’nin güncel ve öngörülen popülerliği hakkında derinlemesine analitik sunmaktadır. Şimdilik, uygulama Snapchat ve Instagram ile sınırlıdır, ancak diğer platformlar için destek eserlerindedir.

Yüksek kaliteli içerik ve görüntülere sahip olmak çok önemlidir; Sonuçta, hiçbir şey kötü kalite gibi bir takipçiyi götürmez. Unsplash, sosyal medya araçları içerisinde kullanım için ücretsiz olan muhteşem, yüksek çözünürlüklü, filigransız resimlerin bir veritabanıdır.

Arama motorunu kullanabilir veya “Natürmort” veya “Ebeveyn Blogcuları için Fotoğraflar” gibi koleksiyonlara göz atabilirsiniz.

Kullanmak istediğiniz bir resmi bulduğunuzda, indirebilir veya gelecekteki kullanım için kendi koleksiyonunuza kaydedebilirsiniz. Unsplash, herkesin yüksek kaliteli, yüksek çözünürlüklü görüntülere sahip olmasını sağlar.

Fotoğraf ve video, Facebook, Instagram ve Snapchat gibi popüler platformlarda oldukça etkili bir sosyal medya aracıdır. Sonuç olarak, pazarlama ekipleri genellikle dikkat çekmek ve marka görünürlüğünü artırmak için güzel görseller ve grafikler üretmek için baskı altındadır.

Canva, birçok tasarım aracı, öğretici, şablon ve daha fazlasını içerir, böylece kullanıcılar, tasarlayabilecekleri neredeyse her şeyi oluşturabilecek materyallere sahiptir. Canva ile sınırlı deneyime sahip pazarlama ekipleri hala çarpıcı içerikler oluşturabilir ve daha büyük bir takip toplayabilir.

Pazarlamacılar, yeni içerikler oluşturmaya geldiğinde genellikle bir kayıp hissedebilir, ancak üçüncü taraf algoritmalar her zaman yardımcı olabilir. nTuitive.social, markaların sürekli olarak ilginç içerikler sunmasını sağlamak için ayrıntılı veri analizi ile rafine yayınlama ve zamanlama araçlarını birleştiren bir sosyal medya aracıdır.

20’den fazla platformda uyumluluk ile, uygulama markanın tartışmasını izler, sosyal medya kararlarını analiz eder ve kitle katılımını artırmak için öneriler sunar. nTuitive.social, pazarlama stratejilerini yenilemeye çalışan işletmeler için bir Sosyal Medya Tanıtım araçları olarak hareket eder.

Bu listedeki kaynakların birçoğu birden fazla platformda çalışırken, diğerleri bir tanesiyle mükemmeldir. Grytics, Facebook Gruplarına odaklanan sosyal medya araçlarından bir uygulamadır.

App mesajları ve belirli grupların üyelerinden bilgi hazine toplar. Daha sonra, bu grupları yönetmek için bu istatistikleri gösterir veya stratejilerini, kitle ilgi alanlarına daha uygun olacak şekilde uyarlar. Grytics kullanan işletmeler, herhangi bir ilişkili Facebook Grubundan en iyi şekilde faydalanabilir.

Instagram’da, tüketiciler, meşgul oldukları markaların ve ürünlerin resimlerini serbestçe yayınlarlar. Pazarlamacıların, tüketicilerin ürünlerini kullanarak ve markalarını takip ederek bu görselleri kolayca paylaşabilmeleri yararlı olmaz mıydı?

Yotpo bunu bir gerçek yapar. Social Curation özelliği, bir markayla ilgili gönderileri toplar ve bu işletmelerin, reklamlarını yayınlarında kullanma izni için kullanıcılarla iletişim kurmalarına yardımcı olur. Buna ek olarak, Yotpo, kullanıcıların Feed’inde görülen ürünleri satın almasına izin vererek Instagram’da Shop Now özelliğini uygular. Yotpo, işletmelerin Instagram hesaplarını tüketicilere daha kolay pazarlamasına yardımcı olur.

Yüzeyde, AgoraPulse bir özellik ağır sosyal medya yönetimi uygulaması. İçerik planlaması ve mesaj takibi sunan uygulama, sosyal medyada aktif olan tüm işletmeler için verimliliği büyük ölçüde artırır. Ancak, derinlemesine analitik ve rapor oluşturma özellikleri, AgoraPulse’i daha da etkili kılar.

İşletmelerin performanslarını ölçmeleri gerekip gerekmediği ya da sosyal medya trafiğini birbirleriyle tartışmak isteyip istemedikleri, AgoraPulse fazlasıyla araç sunuyor.

-Sosyal medya araçları, pazarlama ekiplerinden ve tüketicilerden çok fazla trafik çekmesiyle, pazarlamacıların, belirli konular ve içerik türlerinin, veri yığınları olmadan yayılmadan ne kadar dikkat çektiğini görmelerine yardımcı olacaktır. BuzzSumo’nun veri analizi, kullanıcılarının en az güçlükle bunu yapmalarını sağlar.

BuzzSumo’nun arama çubuğu arama kelimelerini alır ve internet ve sosyal medyadaki ilgili bağlantıların bir listesini döndürür. Bu kadar kolay erişilebilir bilgi ile pazarlamacılar farklı içerik türlerinin popülerliğini hızlı bir şekilde belirleyebilir ve pazarlama stratejilerini uyarlayabilirler.

Pazarlamalarını geliştirmek için üçüncü taraf uygulamaları kullanan çoğu işletme, tüm platformlarına kapsamlı bir destek arıyor. Oktopost’un özellikleri bunu mümkün kılar.

Güçlü veri analizi, post scheduling, içerik iyileştirme ve tartışma takibi ile uygulama, işletmelerin üretkenliklerini artırmalarına ve aynı zamanda göze çarpan zayıflıkların kesin olarak belirlenmesine olanak tanır. Oktopost, sosyal medya performansını artırmaya çalışan işletmeler için paha biçilmez bir kaynaktır.

Tamamen otomatikleştirilmiş sosyal medya pazarlaması hızla bir gerçeklik haline geliyor. Bununla birlikte, hala yaşayan ve nefes alan tüketicilerle daha fazla yankı uyandırabilen toplanmış curations için bir yer var. Quu bu deneyimi sunuyor.

Quuu kullanan işletmeler önce ilgi alanlarını 300’den fazla kategoriden seçiyor. Daha sonra Quuu, bu ilgi alanlarını temsil etmek için kullanıcılara gönderilecek içerik türleri için bir öneri listesi gönderir. 

Bu noktada, işletmeler ya elle içerik yayınlayabilir ya da Quuu’nun direksiyona geçmesine izin verebilir. Daha önemlisi, Quuu’nun önerdiği tüm içerikler elle gözden geçirilir, yani insanlarla bağlantı kurma şansı daha yüksektir.

Bu listedeki platformların çoğu, post scheduling ve data analytics gibi benzer araçlar sunmaktadır; Ancak, IFTTT gibi uygulamalar tamamen farklı şekilde çalışır. Tüm özelliklere sahip olmak yerine platforma özel uygulamalarla çalışan IFTTT, pazarlamaya çok daha özel bir yaklaşım sunar.

Uygulama, uygulamalarını Google, iOS, fotoğrafçılık ve daha fazlası gibi platformlara özgü özelliklere böler. Sadece bu uygulamaların bir kaçını seçerek, süreçleri otomatikleştirerek, işletmeler için değerli zamanları boşaltabilirsiniz. 

Bu özellikler arasında Google Drive’a ekleri otomatik olarak kaydetme, metinleri yedekleme ve kişiye özel e-postalar için bildirim gönderme sayılabilir. IFTTT’nin uygulamalarıyla, pazarlama ekipleri üretkenliklerini artırabilir ve reklam oluşturmak için daha fazla zaman ayırabilir.

Birçok işletme için, gelir sadece ürün satışlarından ve iş fırsatlarından daha fazla rotadan geçer. Birçok şirket, reklam gelirine büyük ölçüde güvenmektedir ve Qwaya, reklamları yönetme sürecini çok daha sezgisel hale getirmektedir.

Uygulama, belirli reklamları kısıtlarken aynı zamanda işletmelerin belirli reklamları zamanlama ve sıraya koymalarına olanak tanır. Ayrıca, kullanıcı işbirliğini de destekler, dolayısıyla reklam performansı kolayca tartışılabilir ve uyarlanabilir. Facebook ve Instagram’da reklam veren işletmeler için, Qwaya son derece güçlü bir kaynaktır.

İçerik planlama, bu listedeki en popüler sosyal medya araçlarından biridir.Pazarlama ekipleri mesajlarını haftalar önceden planlamak için rahatlatılabilirken, MeetEdgar ilave bir adım atıyor.

Tek seferlik güncellemeleri kullanmak yerine, uygulama, belirli yayınları zaman içinde otomatik olarak yeniden düzenleyerek, yayınların uzun listelerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Buna ek olarak, MeetEdgar doğrudan video yüklemelerine ve sınırsız bir güncelleme kütüphanesine sahiptir ve kullanıcıların hangi mesajların zaman içinde yeniden yayınlanıp yayınlanmayacağını seçmelerine olanak tanır.

Platforma özgü vanilya uygulamalarında devrim yaratma ve onları daha verimli ticaret araçlarına dönüştürme gücüne sahiptir. TweetDeck, Twitter için güçlü bir geliştirmedir.

Uygulama, işletmelerin Tweet’leri uzaktan programlamasını, izlemesini ve sıralamasını sağlar. Uygulama, pazarlamacıların belirli içerikleri tartışabilmelerini ve izleyicilerin beğenilerine en uygun Tweet’leri yayınlamak için kitle zevklerini analiz etmelerini sağlar. TweetDeck, Twitter’ı işletmeler için daha kârlı bir platform haline getirebilir.

Rival IQ, her şeyden önce sosyal medya veri analizi aracıdır. Veri analiz yazılımı, bir şirketin sosyal medya etkinliği ile ilgili bilgi bitlerini toplar ve otomatik olarak derinlikli görüntüler oluşturur. Örneğin, uygulama kitle büyümesini, etkileşimleri, zaman aralıkları arasındaki değişiklikleri, yakın rakipler için benzer istatistikleri ve mevcut kitle ile en popüler konuları gösterir. 

Rival IQ’nun izleme özellikleri bunların çok ötesine geçiyor, ancak işlevlerinin bir kısmı bile genel sosyal medya performanslarını ölçmeye çalışan işletmeler için faydalı olacaktır.

Büyük sosyal medya platformları – Facebook, Twitter, Instagram ve Snapchat gibi  hepsi video için bir yakınlık paylaşıyor. Sosyal medya pazarlamacılığında, fotoğraf ve video iletişimin ana modlarıdır ve görsel içerik yaratamayacak işletmeler ciddi bir dezavantaj oluşturmaktadır.

Animoto için bu bir sorun değil. Fotoğraf ve video düzenleme araçlarının birçoğu ile Animoto, deneyimsiz pazarlamacıların izleyicileri için göz alıcı ve uyarıcı içerikler oluşturmasına olanak tanır.

Socedo, “toplumsal niyet verileri” kavramı etrafında dönüyor. Bu terim, insanların neyle ilgilendiğini belirten eylemleri ifade ediyor. Socedo, tüm bu verileri, kazançlı eğilimleri daha iyi anlamak ve işletmelere faydalı pazarlama önerileri önermek için toplar.

Kitle keşfi ve etkileşim gibi özelliklere sahip olan sosyal medya aracıdır, işletmelere markalarıyla ilgilenebilecek kişilere ulaşmanın bir yolunu sunuyor. Socedo, uygulamayı kullanan işletmeler için kitle büyümesini ve marka görünürlüğünü artırır.

Narrow, işletmeleri, sosyal platformdaki önceki eylemlerine dayanarak, içeriğiyle ilgilenebilecek kullanıcılara bağlar.

Detaylı veri analizi ve bir kitle araştırma aracı sunan uygulama, işletmelerin pazarlama stratejilerini daha büyük bir izlemeye çekmek için uyarlamalarına olanak tanır. Narrow ile, pazarlama ekipleri Twitter’daki izleyicilerini kolayca artırabilir.

Grum özellikle Instagram için oluşturulan bir sosyal medya uygulamasıdır. Uygulama, bir pazarlama aracı olarak Instagram’ı daha etkili hale getirmek için özel özellikler içerir.

İçerik planlaması, uzaktan yönetim ve çoklu hesap desteği gibi araçlarla, uygulama temel vanilya Instagram üzerine bir ton özellik yükler. Grum ile, işletmeler ve pazarlama ekipleri Instagram performansını artırabilir ve yeni içerik oluşturmak için daha fazla zaman kazanabilirler.

Sosyal Medya Tanıtım araçları : ile Sosyal medya hesaplarını yönetmenin en zor kısmı, sürekli olarak paylaşılacak ilginç içeriklerl olmasıdır. Post Planner bunun için bir çözüm sağlar.

Uygulama, yayınlanacak konuları önermek için kitle ilgilerini çeşitli algoritmalar ile analiz eder. Buna ek olarak, uygulama, en etkili içeriğin doğru zamanda gönderilmesini garantilemek için sezgisel bir programlama sonrası aracı içerir. Post Planner, pazarlama ekiplerinin mümkün olduğunca verimli bir şekilde yayın yapmalarına izin verir.

Bazen daha basit bir uygulama, daha etkilidir. WordSwag bu türdeki sosyal medya araçları için  uygun bir örnekdir. Uygulamanın sadece bir özelliği vardır – fotoğraflara özel metin ekleme. Renk ve yazı tipinin özelleştirilmesine izin verir ve binlerce büyüleyici görüntü ile sonuçlanmıştır. Minimalist ama güçlü bir grafik tasarım uygulaması gerektiren işletmeler, WordSwag’dan başka bir yere ihtiyaç duymaz.

Sosyal Medya araçları ile ürünlerinizi sosyal medyada hızlı şekilde paylaşarak hem hızlı paylaşım yapabilir hemde sosyal medya takipçi sayılarını arttırabilirsiniz.

Ayrıca:

Saçınızı Yıkama Sırasında Yaptığınız 8 Genel Saç Yıkama Hataları!

Ebeveynlerin yapmaması gereken 10 şey

Sırt ağrılarından kurtulmak için Tetik noktaları na masaj yapmak.

Hayatınızı Yönetmek İstiyorsanız, Duygularınızı Organize Etmeyi Öğrenin

SEO danışmanı ve web tasarımcısı. Dijital Pazarlama konusuna tutkuluyum, Şirketlere ve serbest çalışanlara, şirketlerinin internette dijital dönüşümünde yardımcı oluyorum. SEO ve web tasarımı konusundaki bilgilerimle şirketlerin internette görünürlüklerini kazanmalarını ve hedeflere ulaşmalarını sağlıyorum, ayrıca bilgilerimi insanlarla buradan paylaşmayı seviyorum ve önemsiyorum.